100 zabaw – seria edukacyjnych zestawów dla dzieci

100 zabaw – seria edukacyjnych zestawów dla dzieci

100 zabaw to seria edukacyjnych zestawów dla dzieci w wieku przedszkolnym od wydawnictwa Kapitan Nauka.

Jeśli czytasz ten wpis to zapewne jesteś już rodzicem i doskonale wiesz, jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat. To w tym okresie dzieci dość szybko przyswajają wiedzę i zdobywają nowe umiejętności. Warto więc wspomóc ich rozwój poprzez zabawę. Edukacyjne książeczki same w sobie często stają się nudne i Maluch zraża się do nauki.

A może by tak zaproponować dziecku 100 zabaw? Każdy zestaw z tej serii zawiera książeczkę, ścieralne karty i flamaster. Wydawnictwo Edgard od lat tworzy serie Kapitana Nauki dla dzieci. Mieliśmy okazję poznać już kilka z nich i za każdym razem jako rodzic doceniam nie tylko ich wartości edukacyjne, ale także jakość i pomysłowość. Dzieci wciągają się w ten świat zabawy połączony z nauką, a oryginalne grafiki świetnie w tym pomagają.

Karty z zadaniami, po których można pisać flamastrem, a następnie zmazywać oczywiście budzą ciekawość dziecka i są dla niego atrakcyjne. Maluch może korzystać z zestawu wielokrotnie kiedy tylko będzie miał znów ochotę do niego wrócić. Dodatkowo w każdym pudełku oprócz kart jest także książeczka. Całość zapakowana w małe, zgrabne pudełeczko z uchwytem, które świetnie sprawdzi się w podróży. Uważam, że to zdecydowanie lepsza rozrywka podczas jazdy samochodem czy pociągiem niż korzystanie z tabletu lub smartfona.

Krzysiu bawi się z zestawem 100 zabaw z lisem Fisem oraz 100 zabaw z koparką Barbarką. Choć oba zestawy są dla dzieci w wieku 5-6 lat część z nich potrafi samodzielnie wykonać. Natomiast matematyczne działania, wymagające dodawania czy odejmowania wykonujemy wspólnie.

Dotychczas w serii ukazały się także zestawy 100 zabaw z robotem Eliotem oraz 100 zabaw z królikiem Kazikiem dla dzieci w wieku 4-5 lat. Kupić je możecie m.in. na stronie https://www.kapitannauka.pl