Cortex mądra gra dla dzieci | REBEL |

Cortex mądra gra dla dzieci | REBEL |

Cortex Wyzwania dla dzieci to najbardziej edukacyjna gra z jaką dotychczas się spotkałam. Czy to źle? Ależ nie!

Cortex

Cortex dla dzieci to edukacyjna gra, która naszpikowana jest różnymi rodzajami zadań i wyzwań. Dzięki niej Twoje dziecko może ćwiczyć spostrzegawczość, zręczność, pamięć, skojarzenia, rozumowanie. Oczywiście wszystko podczas rozgrywki pełnej emocji, zabawy i rywalizacji.

W pudełku znajdują się elementy mózgu oraz karty z wyzwaniami, testami i różnymi fakturami. Zwycięża osoba, która jako pierwsza ułoży z kolorowych elementów mózg. Aby zdobyć jedną część mózgu należy posiadać dwie karty z takimi samymi rewersami, a więc wykonać poprawnie dwa zadania z tej samej kategorii. Jednocześnie można mieć na stole przed sobą tylko 5 kart, z których zadania udało nam się poprawnie rozwiązać.

mądra gra dla dzieci

Kategorie zadań to:

Koordynacja – należy zapamiętać oznaczenia na karcie i po zakryciu karty dotknąć wyznaczonymi palcami drugiej ręki odpowiednie części ciała. Ważne by przed zakryciem karty sprawdzić, która ręka jest nam potrzebna do wykonania zadania.

Rozumowanie – to taki rodzaj puzzli czy innych układanek, w których na obrazku brakuje jednego elementu i należy powiedzieć, który z przedstawionych poniżej trzech propozycji pasuje w wolne miejsce.

Niepasujący element – tutaj chyba wszystko jasne, z czterech przedstawionych przedmiotów należy wybrać jeden, który nie pasuje do pozostałych.

Częstotliwość – na kartach pojawiają się te same elementy, ale w różnych kolorach (kredki, kule bilardowe itp), a zadaniem gracza jest wskazanie których elementów, a właściwie to jakiego koloru element pojawia się najczęściej.

Labirynt – bez dotykania karty palcem trzeba jak najszybciej odnaleźć drogę postaci do celu i po zakryciu karty powiedzieć jakiego koloru jest postać na „mecie” labiryntu

Pamięć – zakrywając kartę trzeba wymienić cztery przedmioty, które się na niej znajdują.

Para – po zakryciu karty należy powiedzieć, który z przedmiotów pojawił się na niej dwukrotnie.

Wyzwanie – karty z tłoczeniami i różnymi fakturami. Na początku rozgrywki, każdy z graczy ma 30 sekund na przyjrzenie się im i dotykanie, tak, aby je zapamiętać. Kiedy trafi się na kartę wyzwania podczas swojej rundy, należy zamknąć oczy, a inny gracz poda nam jakąś kartę wyzwania, abyśmy mogli dotykając jej odgadnąć jaki przedstawia obrazek.

cortex dla dzieci gra

Rozgrywka w Cortex przebiega dość szybko, ale dzięki temu, że kart jest aż 90 szybko nam się nie znudzi, bo zadania nie będą się zbyt często powtarzać. Dzieci zostają pobudzone do myślenia i rozwiązując zadania ćwiczą i rozwijają swoje umiejętności. Właściwie jest to grą karciana, a nie planszowa, a jej niewielkie wymiary pozwalają zabrać ją ze sobą do znajomych czy na wakacje. Wiek na opakowaniu podany 6+, ale spokojnie i młodsze dzieci poradzą sobie z rozgrywką, jeśli będzie ona przebiegać z ich rówieśnikami pod nadzorem dorosłego.

 

Producent: Rebel

Nazwa: Cortex dla Dzieci

Cena: 59,95 zł

Wiek graczy: 6+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: ok. 15 minut