Time’s up Kids czyli prostsza wersja kalamburów

Time’s up Kids czyli prostsza wersja kalamburów

Time’s up Kids czyli prostsza wersja kalamburów to hit, który idealnie sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym czy w gronie rodzinnym.

Time's up

Time’s up Kids to ciekawa gra dla dzieci. Przypomina mi popularne kalambury. To gra kooperacyjna, więc wszyscy gracze muszą współpracować, bo albo drużynowo przegrają albo zwyciężą – a dzieci przegrywać nie lubią. Mnóstwo emocji i świetna zabawa.

W pudełku znajduje się:

  • klepsydra
  • woreczek
  • 220 kart z obrazkami
  • woreczek, w który można zapakować wszystko

Time's up kids

Zasady:

Mamy dwa warianty gry – dla młodszych i starszych dzieci. W obu wersjach zasady są takie same – w rundzie pierwszej należy opisywać słownie obrazek, który widnieje na karcie tak, aby gracze mogli odgadnąć co to jest. Różnica polega na tym, że w wersji dla młodszych dzieci to dorosły opisuje te przedmioty, a dzieci tylko odgadują, natomiast starszaki mogą także same próbować opisywać, wówczas każdą kartę przedstawia kolejny gracz. W każdej rundzie bierze udział 20 kart (chyba, że dzieci są starsze i chcemy trochę urozmaicić grę, wówczas dodajemy więcej kart). Runda druga polega na pokazywaniu, gestykulowaniu. Biorą w niej udział te same karty, które odgadywaliśmy wcześniej, więc zapamiętując co się na nich pojawiało łatwiej odgadnąć o co chodzi. Ta runda jest zdecydowanie trudniejsza. Na całą rozgrywkę mamy tylko 10 minut – tyle odmierza klepsydra.

Muszę przyznać, że ta pozycja jest świetną rozrywką dla dzieci w różnym wieku, a także dla dorosłych – choć dla nich są stworzone specjalne wersje Time’s Up. Miałam okazję pomagać siostrze w organizacji przyjęć urodzinowych dla dzieci i był to hit podczas takich imprez zarówno dla 4 latków jak 8-9 latków! Dzieciaki uwielbiają w nią grać, są bardzo podekscytowane, dopingują się, pomagają sobie, a przy tym jest też sporo śmiechu i dobrej zabawy!

 

Producent: Rebel

Nazwa: Time’s Up Kids

Cena: 99,95 zł

cena na ceneo.pl: ok. 60 zł

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2-12

Czas gry: ok. 20 minut

 

Rebel