Motywy ludowe – folk w nowoczesnej kuchni

Motywy ludowe – folk w nowoczesnej kuchni

Moda na folkowy styl w kuchni panuje już od dłuższego czasu. Wszystko za sprawą stylu skandynawskiego, który cudownie nawiązuje do ludowości krajów północnych.

Kolory, wzornictwo i piękne wykończenia wciąż nas zachwycają, a my próbujemy niewielkimi kroczkami przemycić ten styl do naszych wnętrz.

motywy ludowe

Motywy ludowe w nowoczesnej kuchni to rzadkie połączenie, ale wyjątkowo trafne. Nowoczesne kuchnie są proste, funkcjonalne i utrzymane w jednakowej kolorystyce. Dominuje biel, szarości oraz akcenty w intensywnych kolorach. Motywy ludowe idealnie będą pasować do takiego tła. Najlepiej wykorzystać je w dodatkach, które możemy pięknie wyeksponować.

Motywy na talerzach

Na szczególną uwagę zasługują talerze deserowe oraz talerze obiadowe. Kiedyś powszechne było ich malowanie oraz ustawianie na kredensie jako element dekoracji. Obecnie, talerze z motywami ludowymi także cieszą się ogromną popularnością. Pięknie prezentują się one w eleganckiej witrynie czy na otwartej półce w kuchni. Tak delikatny akcent w kuchni może zachwycić każdego gościa.

Folkowe akcesoria

Folk możemy obserwować także w różnych formach. Niezwykle pięknie w kuchni będzie prezentować się czajniczek do herbaty. Wiele osób korzysta już jedynie z czajników elektrycznych. Zwykły czajniczek do herbaty pięknie będzie wyróżniał się formą oraz kolorem w każdej kuchni, a herbata w nim przygotowana rozgrzeje każde serce.

Wyjątkowym akcentem w nowoczesnej kuchni może się okazać także ceramiczna misa. Swoim kształtem będzie ona nawiązywała do tradycji ludowej, a piękne zdobienia dodadzą jej barw. Taką ceramiczna misę możemy wykorzystać nie tylko funkcjonalnie w kuchni, ale także jako dekorację. Wystarczy włożyć do niej doniczki z ziołami takimi jak mięta, szczypiorek czy bazylia, a kuchnia nabierze kolorów i pięknego zapachu.

Kolorowe kubki

W żadnej kuchni nie może zabraknąć kolorowych kubków. Duże kubki do herbaty w folkowym wzornictwie możemy wyeksponować na otwartej półce lub za szkłem. Będzie to delikatna dekoracja, która także może okazać się funkcjonalna – szczególnie w chłodniejsze dni, kiedy lgniemy do dużych i ciepłych naparów.

Połączenie nowoczesnej prostoty z ponadczasowymi motywami ludowymi nada kuchni prawdziwie sielankowej aury. Spokojne tło z kontrastowym wzornictwem zwróci uwagę i zainspiruje każdego gościa.