4 propozycje zabaw w kąpieli – bezpieczne zabawki

4 propozycje zabaw w kąpieli – bezpieczne zabawki

4 propozycje zabaw w kąpieli, które polubi Twoje dziecko. Te zabawy w wodzie to sposób na spokojną i bezpieczną kąpiel.

propozycje zabaw w kąpieli

Propozycje zabaw w kąpieli, które dziś przedstawiam są zapewne większości z Was znane. Jednak zabawki, które pojawią się w dzisiejszym wpisie różnią się od tych „marketowych” czy chińskich. Warto zwracać uwagę na higienę i bezpieczeństwo naszych dzieci. Kto, jak nie my ma im to zapewnić? Ponadto ujawnię także dodatkowy plus posiadania takich zabawek przeznaczonych do wody. Wytrwajcie do końca i koniecznie dajcie znać co myślicie o takich rozwiązaniach.

1. Przelewanie wody

Wystarczą zwykłe kubki czy inne pojemniczki i mamy zabawę. Dzieci bardzo lubią przelewać wodę z jednego pojemnika do drugiego i obserwować jak przelatuje. Krzyś czasami nawet zostawiał wodę w kubeczku i nie kazał jej wylewać po kąpieli, bo chciał by następnego dnia czekała na niego zimna. Rekinki, które widzicie poniżej zastąpiły miejsce zwykłego kubka. Mają piękne kolory, świetny kształt, a zajmują mało miejsca, ponieważ można je złożyć jeden na drugi. Wystająca górna płetwa idealnie nadaje się do chwytania rybki. Wyprofilowany kształt powoduje, że woda fajnie się przelewa. Rekinki są lekkie i pływają na wodzie jak łódki, które oczywiście u nas odgrywały. Wyobraźnia Krzysia nie ma granic 😉 Zestaw 3 sztuk rekinów lub delfinów kosztuje 39 zł.

2. Podlewanie

Pewnie, że sprawdzi się zwykła konewka, ale te miłe, kolorowe zwierzątka są dużo ciekawsze. Każdy z nich ma inne otwory, przez które wylewa się woda np. ośmiornica ma tylko jedną dziurkę, a foka trzy. Można je całkowicie otworzyć, więc nie ma problemu z zalegającą na dnie wodą. Krzysiu z zainteresowaniem obserwował jak woda leci różnymi strumieniami. Możemy dowolnie łączyć górne części z dolnymi tworząc nowe kompozycje. Zestaw 4 zabawek kosztuje 59 zł.

3. Psikanie

Psikawki sprawdzą się nie tylko na dyngusa-śmigusa. Bawić się nimi można także podczas kąpieli. Ten zestaw gumowych zabawek, które psikają zdecydowanie podbił moje serce. Są miękkie, więc dziecko – nawet to mniejsze – nie zrobi sobie krzywdy. Można je odkręcić, a więc swobodnie da się je czyścić od środka zapobiegając tworzeniu się pleśni, która często pojawia się w innych gumowych zabawkach. Poza tym po rozkręceniu elementów możemy je dowolnie łączyć i utworzyć nowe warianty kolorystyczne, które z zaciekawieniem tworzył Krzysiu. Zestaw 4 zabawek do kąpieli kosztuje 59 zł.

4. Odgrywanie scenek

Zabawa w odgrywanie wymyślonych scenariuszów jest dla starszych dzieci. Wyobraźnia dzieci podpowiada im jak się bawić. Krzyś na pytanie w co lubisz się bawić w wodzie odpowiedział: „Nooo wiesz, że rekin chciał zjeść rybkę, ale druga rybka z ukrycia oblała go wodą i razem uciekły, albo, że rybki mają zawody, kto dalej pryśnie wodą”. Także, rybki i inne zwierzątka potrafią fantastycznie bawić się z Waszymi dziećmi pryskając do celu czy goniąc rekina lub uciekając przed nim.

Dodatkowym plusem posiadania takich zabawek jest porządek! Nie wiem jak u Was, ale u nas w domu do kąpieli prawie codziennie były znoszone nowe zabawki – samochodziki, ludziki, a nawet klocki Lego! Zabawki później trzymane były w misce, w której praktycznie już się nie mieściły. Teraz mamy do nich bardzo praktyczny organizer, który ma regulowaną długość. Sprawdzi się zarówno w wannie jak i pod prysznicem – my mamy właśnie prysznic. Dziurki zapobiegają osadzaniu się wody. Wszystkie zabawki są w jednym miejscu i o dziwo, teraz tylko one królują w łazience, a pozostałe, te nie przystosowane do kąpieli wróciły do pokoju. A może Wy macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje zabaw w kąpieli? Podzielcie się pomysłami w komentarzach.

Wszystkie prezentowane produkty firmy UBBI oraz wiele innych przydatnych i praktycznych gadżetów nie tylko do kąpieli możecie kupić na stronie www.ubbi.pl