4 pomysły na Wielkanocne DIY z dziećmi

Pomysły na Wielkanocne DIY, które są szybkie i proste do wykonania z dziećmi.

Pomysły na Wielkanocne DIY, które dziś prezentuję z pewnością ucieszą Wasze Maluchy. To głównie one powinny wykazać się tutaj swoimi zdolnościami plastycznymi. Wszystkie prace są dość proste i szybkie do wykonania, a efekty bardzo ciekawe. Tego typu dekoracje możecie wykorzystać później w pokoju czy kąciku dzieci, które będą dumne ze swoich ozdób.

1. Kolorowe jajka

Jajka styropianowe posmarowane klejem (płynnym, nie w sztyfcie) i obtoczone w różnych drobnych ziarenkach, kuleczkach, przyprawach czy ryżu, o którym pisałam niedawno (4 pomysły na zabawę ryżem) będą świetną dekoracją. Można je nakłuć na patyczki od szaszłyków i wbić w doniczki z kwiatami.

jajka styropianowe DIY

pomysły na wielkanocne DIY

wielkanocne prace plastyczne

2. Baranki z rzeżuchą

Potrzebne są pudełeczka po jogurtach czy deserkach z dodatkowym pojemniczkiem z boku. Wystarczy je posmarować klejem, a następnie przykleić watę oraz oczka, nos i buźkę baranków. W środek również wkładamy watę, zwilżamy ją wodą i wsypujemy nasionka rzeżuchy.

baranki na wielkanoc

prace plastyczne na wielkanoc dla dzieci

DIY z dziećmi

rzeżucha z dziećmi

3. Bazie z patyków

Patyki udekorowane różnymi pomponikami, watą czy guzikami będą imitacją bazi wielkanocnych. Takie kolorowe palmy można postawić w domu w wazonie.

bazie z patyków

wielkanocne palmy diy

zabawy plastyczne z dzieckiem

4. Zajączki z rolek

Rolki po papierze toaletowym dają sporo możliwości. Na Wielkanoc proponuję zajączki. Wystarczy owinąć rolkę kolorowym papierem posmarowanym klejem. Następnie przykleić zajączkom oczka, nosek oraz zęby i dorysować wąsiki. Uszka zrobione są z małych jednorazowych łyżeczek, na które zostały przyklejone kolorowe karteczki w owalnym kształcie. Najlepiej przymocować je do rolki taśmą dwustronną.

zajączki diy

wielkanocne zajączki praca plastyczna

Jak Wam się podobają te pomysły na Wielkanocne DIY? Wpadł Wam któryś szczególnie w oko? Zamierzacie przygotować coś z tych propozycji z dziećmi?

By | 2020-10-06T01:25:11+02:00 11 kwietnia, 2017|DZIECKO, OKAZJONALNIE, Slajdy, WIELKANOC, ZABAWY I ZABAWKI|3 komentarze

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.