4 Książki o Annie i Elsie z Krainy Lodu

4 Książki o Annie i Elsie z Krainy Lodu

Książki o Annie i Elsie z bajki Kraina Lodu, która podbiła serca wielu dziewczynek – czy warto do nich sięgnąć?

książki o Annie i Elsie

Kraina Lodu to niewątpliwie wielki hit. Króluje już od kilku lat wśród dziewczynek w różnym wieku, ale i chłopcy nie są obojętni na tą bajkę. Mało które dziecko jej nie zna. W sklepach pełno gadżetów z bohaterami bajki, a na półkach w księgarniach co rusz pojawiają się nowe książki na podstawie tejże bajki. Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie sporo tytułów z Krainą Lodu w tle. Książki o Annie i Elsie przypadły do gustu także Krzysiowi.

1. Moje bajeczki o Annie i Elsie

Krótkie opowieści o siostrach zarówno z czasów dzieciństwa kiedy jeszcze żyli ich rodzice oraz z późniejszego okresu. Jest także opowiadanie o urodzinach Kristofa, którego wychowywały trolle i to one przygotowały mu przyjęcie niespodziankę wyznaczając dzień jego urodzin. Bajeczki pięknie ilustrowane. Cena na ceneo.pl ok. 14 zł

Moje bajeczki o annie i elsie

bajeczki o Annie i Elsie

2. Anna i Elsa Puchar Arendelle

Siostry wspólnie reprezentują swoje królestwo w wyścigu o Puchar Arendelle. Przez wiele lat zamknięte w zamku nie miały okazji brać w nim udziału, a teraz wreszcie mają szansę się wykazać. Wytrwale ćwiczą i przygotowują się do zawodów wraz z reniferem Svenem. Z czym będą musiały się zmierzyć i czy uda im się zwyciężyć dowiecie się sięgając po tą książkę. Choć nie znajdziecie w niej zbyt wielu obrazków, to sama treść jest dość interesująca. Krzyś z ciekawością słuchał co się wydarzy i choć czytaliśmy ją „na raty” codziennie przed snem kilka stron to domagał się zawsze „jeszcze kawałek przeczytaj!”. Kupić ją możecie między innymi na ceneo.pl za ok. 18 zł.

 

3. Kraina Lodu Podróż do Świateł Północy

Kristoff szykuje dla sióstr niespodziankę i zaprasza je na wspólną wyprawę. Anna i Elsa są bardzo podekscytowane i ciekawe dokąd się wybierają. Wkrótce okazuje się, że chłopak chce pokazać im Kryształową Ceremonię, która dla trolli jest bardzo ważna. Młode trolle zostają wówczas nagrodzone za ukończenie pierwszej klasy szkoły kryształów. Wśród nich jest także Skałek, który dla Kristoffa jest jak brat. Przyjaciele pomagają małemu trollowi w zdobyciu kryształu tropiciela szukając wodza trolli Baltazara. Podczas podróży Anny, Elsy, Kristoffa, Olafa, Skałka i Svena siostry oraz chłopak i bałwanek opowiadają o swoich wspomnieniach o zorzy polarnej. To właśnie podczas zorzy musi odbyć się ceremonia. To fantastyczne i wciągające opowiadanie możecie kupić m.in. na ceneo.pl za ok. 20 zł.

4. Kraina Lodu Światła Północy Dziennik Wyprawy

Pełen obrazków i relacji z podróży przyjaciół. Dziennik wyprawy to pomysł Anny, która zaangażowała pozostałych towarzyszy do pisania i relacjonowania wydarzeń. Czytając go wielokrotnie można się pośmiać z rysunków czy opisów. Fajny dodatek do książki Światła Północy. Cena na ceneo.pl ok. 20 zł.


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]