4 książki do samodzielnego czytania | EGMONT |

4 książki do samodzielnego czytania | EGMONT |

Książki do samodzielnego czytania, które dziś możecie zobaczyć to 4 propozycje idealne dla dzieci potrafiących już czytać.

książki do samodzielnego czytania

Książki do samodzielnego czytania muszą być dość krótkie, a tekst zrozumiały. Ważne też, aby czcionka była odpowiednio duża. Dla początkujących dzieci idealne będą takie z ilustracjami, które nie przytłoczą i nie zrażą malucha dużą ilością tekstu na jednej stronie. Takie książki właśnie dziś Wam prezentuje. To cztery propozycje wydawnictwa Egmont, które są wciągające, dość proste i krótkie, więc poradzą sobie z nimi dzieci potrafiące już samodzielnie czytać. Dodatkowo w każdej z nich na końcu znajdują się naklejki, które większość dzieci uwielbia.

1. Cuda z mleka Pankracy i Tatarak na tropie bakterii

Pankracy dostaje od mamy mleko w bidonie, które ma wypić w szkole. Roztargniony chłopak zapomina o tym i mleko zostaje w szkole. Następnego dnia przed lekcjami zauważa je obok ławki, tam gdzie je pozostawił i postanawia szybko wypić, żeby mama się nie złościła. Robi łyk i…co to za dziwny smak? Mleko zmieniło także konsystencje. Kto za tym stoi? W znalezieniu odpowiedzi pomaga mu profesor Tatarak. Razem wyruszają zmniejszonym statkiem na poszukiwanie przyczyny dziwnych zmian. Okazuje się, że wszystkiemu winne są bakterie. Jak zakończy się historia nie zdradzę. Polecam książkę, która wzbudza ciekawość i zainteresowanie dzieci. Cena na ceneo.pl ok. 12 zł.

 

2. Troja Historia upadku miasta

Wojna, w której biorą udział skłóceni bogowie oraz ludzie powoduje mnóstwo strat w ludziach. Jak do niej doszło oraz o co poszło? To właśnie zostaje wyjaśnione w książce. Dzieci poznają także mitycznych bogów oraz dowiedzą się jak do zakończenia wojny przyczynił się koń trojański. Niezbyt zrozumiała historia dla 4 latka, ale starsze dzieci mogą się nią zainteresować. Cena na ceneo.pl ok. 12 zł.

 

3. Fredek i nadciągający kataklizm

Fryderyk zwany Fredkiem przebywa na Ziemi od kilku dni. Ten robot pochodzi z planety Pedanterii, gdzie panuje ład i porządek. Dziwią go ciągłe zmiany sytuacji na naszej planecie, szybkie akcje, różne zachowania. Na dodatek w miarę spokojny dzień i rozmyślania na dachu domu przerywa nadciągający kataklizm. Kilkoro dorosłych, na czele z posterunkowym podejrzewa, że Fredek ma coś wspólnego z zaginięciem kury policjanta. Na szczęście kura szybko się odnajduje, ale czy to koniec problemów? Książka przeznaczona dla dzieci powyżej 5 lat, które choć w większości same nie czytają zostają zaangażowane do zadań. Na każdej stronie znajdują się zagadki, zadania, łamigłówki czy labirynty. Cena na ceneo.pl ok. 12 zł.

4. Szczurki mają wilczy apetyt

Naciąga zima. Stado szczurków oraz mieszkająca z nimi myszka sprawdzają zapowiadane prognozy pogody. Przeraża je okropny mróz, który ma być tej zimy nawet na poziomie -30 stopni. Biała myszka Znajda proponuje przygotować się na takie temperatury i ostrą białą zimę. Jej plan magazynowania jedzenie nie wszystkim przypada do gustu. Zorganizowane zebranie i głosowanie rozwiązuje spór i szczury decydują się podjąć założenia spiżarni na tak srogą zimę. Pozbywają się nawet kota, który utrudniał im zadanie. Te sprytne i mądre zwierzątka magazynują taką ilość żywności i akcesoriów, że zamiast zjadać jak zwykle stare śmierdzące resztki zaczynają gotować dania. Dzięki pomysłowi myszki udaje im się zgromadzić odpowiednią ilość zapasów. Książka dla starszych dzieci, w wieku 7+, w której znajdują się zadania dostosowane do tego wieku. Spora ich część to zagadnienia matematyczne. Ilustracje w kolorze czarno-białym. Cena na ceneo.pl ok. 12 zł.

A Wy jakie książki do samodzielnego czytania możecie polecić? Podajcie ciekawe propozycje i tytuły.


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]