Zorganizuj się w kuchni!

Zorganizuj się w kuchni!

Kuchnie są w domach jak centrum wszechświata. To właśnie tam tętni życie. To tam kończy się każde dobre przyjęcie.

To tam spędzamy najwięcej czasu z rodziną. Warto zadbać o to, aby w tak ważnym miejscu utrzymywać stale porządek.

W jego utrzymaniu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju pojemniki na żywność. Nie od dziś wiadomo, że torebki foliowe lub papierowe nie są najlepszym opakowaniem dla niektórych produktów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do przechowywania przypraw, makaronu, produktów suchych są pojemniki wykonane ze szkła. Pozwalają one zachować świeżość, aromat oraz chronią żywność przed bakteriami.

 

Aromatyczne napoje

W pojemnikach kuchennych powinniśmy przechowywać przede wszystkim kawę i herbatę. Po zaparzeniu będą one aromatyczne i smaczne. Dodatkowo, pojemniki kuchenne na kawę i herbatę są bardzo estetyczne, co pięknie wpłynie na wystrój kuchni.

Do smaku

W szklanych pojemnikach powinniśmy przechowywać także przyprawy. Dzięki specjalnemu zamknięciu aromaty nie będą się mieszały, tak jak w przypadku przechowywania w zwiniętych saszetkach. Na rynku dostępne są wieloczęściowe przyprawniki, których wielkość możemy dobrać odpowiednio do naszej kuchni i ilości używanych przypraw.

Na sucho

W pojemnikach na żywność możemy przechowywać także produkty suche, takie jak makarony, kasze, ryż czy płatki owsiane. Produkty te najczęściej umieszczamy w wysokich, szklanych słojach, które pięknie prezentują się na kuchennym blacie i dodają pomieszczeniu uroku.

pojemniki na żywność

Co z nadmiarem?

Ważne jest także to, jak przechowujemy żywność, która została nam np. z obiadu. Najlepsze są ceramiczne lub szklane pojemniki na jedzenie. Możemy korzystać także z tych plastikowych, ale tylko wtedy, gdy posiadają specjalne oznaczenia. W innym wypadku, z tych pojemników z czasem uwalniane są niezdrowe dla nas substancje, które przenikają do jedzenia. Szklane lub ceramiczne pojemniki na jedzenie są najbezpieczniejsze dla nas i najbardziej funkcjonalne, ponieważ możemy w nich mrozić i podgrzewać.

W drogę

Warto posiadać w swojej kuchni także pojemniki na żywność, które możemy zabrać ze sobą w drogę np. do pracy. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać pojemniki jednopoziomowe lub dwupoziomowe. Materiał z jakiego są one wykonane zatrzymuje ciepło potraw na dłuższy czas. Możemy wybierać pojemniki w różnych modnych kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Pojemniki kuchenne w sklepie DUKA to niezbędniki, które powinna mieć każda pani domu. Pomagają zachować świeżość produktów, możemy w nich przechowywać nadmiar jedzenia oraz brać je ze sobą do pracy. Dodatkowo estetycznie wykonane pojemniki na żywność sprawiają, że każda kuchnia wydaje się cieplejsza, o funkcjonalności nie wspominając.