4 pomysły na puzzle DIY – zrób to sam

4 pomysły na puzzle DIY – zrób to sam

4 pomysły na puzzle DIY czyli zrób to sam to prosty sposób na przygotowanie układanek dla dziecka.

Krzyś nie przepada na układaniem puzzli. Nie ma do tego cierpliwości, chęci i choćbym na rzęsach stawała i kupowała puzzle z ulubionymi postaciami układanie ich uważa za nudne. Problem w tym, że dla Niego jest to męczące, bo jeszcze niezbyt dobrze mu to idzie. Myślę, że kiedy nauczy się łączyć tak wiele elementów i załapie bakcyla puzzle staną się dla Niego atrakcyjne. Póki co nie zmuszam go do niczego, natomiast staram się angażować w układanie niestandardowych puzzli. Dziś przedstawiam Wam 4 pomysły na puzze DIY. Zrobicie je szybko i łatwo w warunkach domowych. A dzieci lubią takie nowości i oryginalne pomysły.

1. Puzzle z rolek po papierze

Przygotowujemy obrazki, które chcemy umieścić na pustych rolkach po papierze. Ja wydrukowałam pobrane z Internetu grafiki, które lubi Krzysiu. Na kartce A4 zmieszczą się 4 obrazki w odpowiednim rozmiarze. Wycinamy je i przyklejamy na rolkę. Jeśli coś wystaje, wystarczy zagiąć boki do środka rolki. Kiedy klej wyschnie rozcinamy rolkę na 4 części. Prostujemy, bo krążki się zagięły podczas wycinania i możemy układać puzzle.

puzzle z rolek po papierze

puzzle DIY

puzzle zrób to sam

domowe puzzle dla dzieci

pomysły na puzzle DIY

2. Puzzle z patyczków do lodów

Drewniane patyczki do lodów, które często można dostać w sklepach spożywczych zwłaszcza w sezonie letnim mogą stać się bazą do puzzli. Grafikę przyklejamy na patyczki i rozcinamy po wyschnięciu kleju. Układanka gotowa!

puzzle z patyczków od lodów

puzzle dla dzieci DIY

proste puzzle DIY

3. Puzzle z obrazków

Z wydrukowanych grafik lub znalezionych obrazków czy plakatów z gazet dla dzieci możemy bardzo szybko przygotować układanki. Wystarczy porozcinać różne kształty i mamy fajną i prostą układankę. Robiliśmy już kiedyś takie domowe puzzle z kolorowanek.

łatwe puzzle DIY

łatwe puzzle zrób to sam

4. Puzzle z klocków

Klocki np. Lego Duplo mogą posłużyć jako świetna baza do stworzenia układanki. Wydrukowane obrazki docinamy do odpowiednich rozmiarów. Przykładając do klocków tylną częścią rysujemy linie wyznaczające granice poszczególnych klocków, a następnie rozcinamy po liniach. Każdy kawałek układanki przyklejamy na jeden klocek. Świetna zabawa i zdziwienie dzieci gwarantowane 🙂 Klocki można bardzo łatwo i bez problemu umyć.

pomysł na puzzle DIY

puzzle dla dzieci DIY

puzzle z klocków

Lego Duplo pomysł na zabawę

Jak Wam się podobają pomysły na puzzle DIY? Skorzystacie z nich?