4 pomysły na literki imię dziecka DIY

4 pomysły na literki imię dziecka DIY

4 pomysły na literki imię dziecka, które może wykonać samodzielnie każdy z Was! Oryginalna i modna dekoracja.

Literki imię dziecka to modna dekoracja pokoju lub kącika dziecięcego. Personalizacja jest coraz bardziej popularna. Zarówno metryczki urodzenia jak i literki ułożone w imię podobają się także mi. Jednak często zamiast wydawać pieniądze na drogie gotowe dekoracje próbuję robić je sama. Dziś zapraszam na 4 pomysły na literki imię dziecka, które każda z Was jest w stanie samodzielnie wykonać przy niewielkim nakładzie finansowym. Moją perełkę zostawiam na koniec, więc wytrwajcie do końca tej krótkiej listy 😉

1. Literki z papieru

Jak wykonać papierowe literki w prosty sposób dowiecie się z wpisu LITERKI 3D z papieru krok po kroku.

imię dziecka z papieru

2. Drukowane literki

Plakaty, które prezentowałam kiedyś na blogu można wydrukować w mniejszym formacie. Wystarczy ułożyć z literek imię dziecka i włożyć w małe ramki lub powiesić jak girlanda na sznurku. Literki do druku we wpisie PLAKATY DLA DZIECI W STYLU MARYNARSKIM.

imię dziecka do druku

3. Literki szyte

Robiłam kiedyś literki z filcu i o ile w tym temacie dobrze mi szło, to z szyciem na maszynie jest mi już nie po drodze. Jednak dzięki instrukcji na blogu mojej koleżanki Agnieszki znajdziecie dokładną instrukcję krok po kroku jak się do tego zabrać. Zapraszam na wpis JAK USZYĆ LITERKI?.

szyte literki DIY

 

4. Literki z nici

Moja perełka – literki imię dziecka przygotowane na desce z nici. To bardzo efektowny pomysł i wbrew pozorom wcale nie trudny. Koszt tego projektu to ok. 15 zł.

Potrzebne elementy:

  • Deska to w moim przypadku gotowa biała półka kupiona za 8 zł w Leroy Merlin. Jednak można także wykorzystać jakieś płyty czy deski, które najlepiej wówczas pomalować na biało.
  • Gwoździe kosztowały nieco ponad 2 zł.
  • Nici kupiłam różne, ponieważ w zestawach nie było wszystkich kolorów jakich chciałam użyć. Na 2 zestawy nici plus jedną szpulkę kupioną oddzielnie wydałam ok. 10 zł, jednak nie zostały one wszystkie wykorzystane. Ba! Nawet połowy nie zużyłam, stąd ich koszt policzyłam jako 5 zł.

Za tak niewielkie pieniądze i poświęcenie trochę czasu możecie stworzyć wyjątkową dekorację do pokoju lub kącika Waszego dziecka. Aby ją stworzyć należy wydrukować i wyciąć odpowiedniej wielkości literki. Następnie odrysować je ołówkiem na desce. W mniej więcej równych odległościach wbijamy gęsto gwoździki w zaznaczone kontury. Na końcu przeplatamy pomiędzy gwoździami nici – każdą literkę innym kolorem. Kontury ołówka, które są widocznie zmazujemy i gotowe! Koniecznie dajcie znać jak Wam się podoba!

deska na ścianę z imieniem dziecka

literki z gwoździ i nici

imię dziecka literki do pokoju

literki imię dziecka