Mikołajek – dziecięcy bohater książkowy i filmowy

Mikołajek – dziecięcy bohater książkowy i filmowy

Mikołajek to dziecięcy bohater książkowy i filmowy. Mało kto nie zna opowieści o tym sympatycznym chłopcu.

Mikołajek książki

Mikołajek to postać znana zapewne większości z Was. Jeśli ktoś nie czytał książek to kojarzy tego sympatycznego bohatera chociażby ze szklanego ekranu. Na podstawach książek powstał zarówno serial animowany jak i filmy pełnometrażowe. Fenomen opowieści trwa już kilkadziesiąt lat.

Wszystko zaczęło się we Francji w 1959 roku kiedy pierwsze historyjki o Mikołajku napisane przez Rene Goscinnego i zilustrowane przez Jean-Jacques’a Sempé pojawiły się we francuskim dzienniku. Po sukcesie krótkich opowieści wydano pięć książek o Mikołajku, a po ponad 30 latach od śmierci autora Jego córka ujawniła kolejne nieznane wcześniej opowiadania, które pojawiły się później w książkach „Nowe przygody Mikołajka„. Na ekranach telewizorów pojawił się także serial animowany, a na jego podstawie wydano kolejne książki. Dziś przedstawiam Wam cztery propozycje książek z tym bohaterem.

Mikołajek. Niczego się nie boję.

Niepublikowane dotąd opowiadania. W książce Mikołajek musi zmierzyć się z wieloma problemami. Mama kupuję mu buty w okropnym kolorze, czeka go wizyta u lekarza, a na obozie Rosół krzyżuje plany niesfornej paczki chłopaków. Cztery opowieści, które pokazują, że Mikołajek to dzielny chłopiec i niczego się nie boi.

 

Mikołajek Niczego się nie boję

niczego się nie boję książka

Wiosna Mikołajka.

To zbiór ośmiu opowiadań wiosennych. Mikołaj wyjeżdża do Buni na Wielkanoc. Przeżywa też przygody wraz ze swoim kumplem Alcestem. Książka zawiera dość mało ilustracji, ale jej treść jest na tyle ciekawa, że Krzysiu chętnie jej słuchał. Historyjki bywają zabawne i ja również chętnie po nie sięgam.

Tytuł: Wiosna Mikołajka

Autor: Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe

Wydawnictwo: Znak emotikon

Cena: 20,18 zł

Liczba stron: 156

Oprawa: twarda

Wiosna Mikołajka

książka o Mikołajku

 

Podwórkowe przygody Mikołajka

Najgrubsza z prezentowanych dziś książek. Przygody Mikołaja oraz Jego kolegów ze szkoły. Cała banda jak zwykle ma mnóstwo pomysłów, które nie zawsze podobają się rodzicom i nauczycielom. Historie nie są autorstwa Goscinnego i Sempe ale powstały na podstawie ich opowiadań.

Podwórkowe przygody Mikołajka

książka przygody Mikołajka

książka o Mikołajku

Mikołajek Kolorowanka

Wbrew pozorom to nie tylko zwykła kolorowanka. W środku znajduję się masa zagadek i zadań do wykonania. Na poszczególnych stronach trzeba coś dorysować, coś odnaleźć lub wykonać inne zadania. Spora dawka rozrywki dla dzieciaków.

Tytuł: Mikołajek. Kolorowanka

Autor: Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe

Wydawnictwo: Znak emotikon

Cena: 9,94 zł

Liczba stron: 96

Oprawa: miękka

Mikołajek kolorowanka

 


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]