Literki 3D z papieru krok po kroku – DIY

Literki 3D z papieru krok po kroku – DIY

Literki 3D z papieru krok po kroku to instrukcja jak samodzielnie przygotować je w warunkach domowych.

literki 3D z papieru

Literki 3D z papieru możecie wykonać samodzielnie i wykorzystać np. tworząc z nich dekoracje do pokoju dziecka z jego imieniem. W ten prosty sposób zrobicie dowolny napis 3D.

Potrzebne będą:

  • Wzór literek
  • Kartki z bloku technicznego w wybranych kolorach
  • Nożyczki, nożyk tapeciak
  • Ołówek, linijka lub ekierka
  • Taśma dwustronna

Na początku przygotowujemy wzór literek. Ja wybrałam prostą czcionkę w programie picmonkey.com i zapisałam poszczególne literki na pulpicie, a następnie je wydrukowałam.

Wycięłam każdą literkę i obrysowałam dwukrotnie na bloku technicznym. Te również wycięłam przy pomocy tapeciaka.

W ten sposób powstał tył i przód literek, ale potrzebne są jeszcze boki. Na karce z pomocą linijki przygotowałam pasek o wybranej szerokości z zakładkami z każdej strony do przyklejenia. Odmierzamy na nim potrzebną długość do poszczególnych części literek. Zaginamy zakładki i podklejamy taśmą dwustronną.

Do kształtu literki doklejamy wszystkie boki, a na końcu tył literki. Tak powstałą literkę 3D z papieru możemy postawić w dowolnym miejscu. Choć są trochę czasochłonne to prezentują się ciekawie, a dodatkowo można je dowolnie ozdobić czy wykonać z kolorowych papierów ozdobnych.

literki 3D DIY

literki z imieniem do pokoju dziecka

Mam nadzieję, że instrukcja jak krok po kroku wykonać literki 3D z papieru jest dla Was zrozumiała. Jeśli jednak macie jakieś pytania chętnie odpowiem.