Biały pokój dla dziecka – to jest modne!

Biały pokój dla dziecka – to jest modne!

Biel dominuje w wielu wnętrzach, co jest zasługą wszechobecnego stylu skandynawskiego.

Biały pokój

Jasne ściany i dobrane do nich dodatki tworzą razem udany wystrój – ciepły, domowy i przytulny albo chłodny i minimalistyczny. Biały kolor doskonale sprawdzi się też w pokoju dziecięcym, w którym w doborze dodatków mamy sporą swobodę.

Biel w pokoju dziecięcym?

Niebieski albo różowy – czy tylko te dwie barwy sprawdzą się w pokoju dziecka? Pora wyjść poza ten utarty schemat i dać pole do popisu naszej wyobraźni – biel będzie świetną bazą do zaaranżowania modnego i przytulnego pokoju dziecięcego – i dla dziewczynki, i dla chłopca.

Białe ściany w pokoju dziecka idealnie skomponują się z drewnianą lub korkową, ciepłą w dotyku podłogą. Takie zestawienie daje niezliczone możliwości dalszego kreowania wystroju wnętrza.

Białe ściany i białe meble w pokoju dziecka

Biel ścian i ustawionych przy nich mebli z pewnością sprawdzi się w pokoju niemowlęcia. W tym wypadku zadbajmy jednak o ciekawe, kolorowe detale w pobliżu łóżeczka, które umilą maluchowi spędzany w nim czas – można rozwiesić nad nim kolorową girlandę albo nakleić na ścianie ozdobny motyw – np. drzewa z siedzącymi na gałęziach ptakami.

Z wiekiem nasza pociecha będzie potrzebowała więcej akcesoriów – przyda się np. miękki dywan, na którym będzie można się bawić, albo poduszki, które umilą wypoczynek na kanapie. Z powodzeniem sprawdzą się tu modele kolorowe i wzorzyste – na tle bieli każde zestawienie będzie wyglądało dobrze.

Biel i pastele dla dziewczynki, biel i czerń dla chłopca

Pokój dziewczynki będzie przytulny i ciepły, gdy dodamy do niego pastele – tkaniny, naklejki ścienne, plakaty oprawione w ramy czy świecące cotton balls niech będą utrzymane w przytłumionych jasnych odcieniach. To idealny pomysł na stworzenie dla małej księżniczki jej prywatnego królestwa.

W pokoju chłopca sprawdzi się na przykład czarno-biały wzór na poduszkach, zasłonach lub na ścianie – w ostatnim przypadku wystarczy odpowiednia tapeta. Mogą to być np. pasy, motyw geometryczny albo zwierzęcy.

W dziecięcym pokoju zadbajmy też o ciekawe detale, np. oryginalną okleinę na tylnej ściance regału na książki, ciekawą lamperię albo wzory odmalowane od szablonu na komodzie lub szafie. Oczywiście nie wszystko na raz i z umiarem!

Biały pokój nastolatka

Wśród inspiracji z bielą w roli głównej znajdziemy wiele pomysłów na to, jak urządzić pokój nastolatka. Biel wzbogacona o klimatyczne dodatki, tak jak tutaj Biały pokój, czyli stylowy zakątek i marzenie każdej nastolatki, z pewnością spodoba się niejednej młodej damie. Stylowy plakat, lustro w zdobionej ramie, stara toaletka czy nastrojowe oświetlenie dopełnią wizerunek takiego wnętrza.

Białe ściany będą także uniwersalną bazą męskiego pokoju młodzieżowego, w którym obok bieli pojawią się mocne barwne akcenty, takie jak grafit, granat, zieleń czy czerń. Wyrazista, ale ograniczona paleta barw, w połączeniu z ulubionymi motywami i wzorami obecnymi na ścianach i nielicznymi dekoracjami, odzwierciedlą zainteresowania oraz usposobienie lokatora pokoju.