Księga bajek – 4 propozycje od EGMONT

Księga bajek – 4 propozycje od EGMONT

Księga bajek to świetne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają książki. Dziś 4 propozycje wydawnictwa Egmont.

księga bajek

Księga bajek to zbiór różnych opowieści w jednym miejscu. Zazwyczaj są dość grubymi książkami, więc spodobają się dzieciom, które ciągle chcą więcej i więcej czytania. Dziś prezentuje cztery różne księgi wydawnictwa Egmont.

Wielka Księga Przygód Kraina Lodu

Wielki hit kinowy. Tą bajkę zna niemal każde dziecko. Szał na Krainę Lodu trwa już kilka lat, od momentu pojawienia się jej na dużym ekranie. Krzyś też lubi opowieść o tych dwóch siostrach. Dziewczynki z Jego grupy przedszkolnej w większości są zafascynowane Elsą i Anną. W tym roku mieli nawet przedstawienie zimowe właśnie z motywem Krainy Lodu, a mój Maluch i pozostali chłopcy byli bałwankami Olafami. Chętnie sięgamy po tą księgę przygód wieczorami przed snem. Codziennie na hasło „ostatni rozdział i idziemy spać” – „Nie! Jeszcze jeden, proszę!”. Tak, opowieść wciąga. To historia, którą znamy właśnie z bajki, jednak choć Krzyś ją zna słucha uważnie. Nie znajdziemy w niej ilustracji, ale czy są potrzebne? Wystarczy odrobina wyobraźni i mamy w głowie gotowe sceny, które usłyszymy. Dodatkowo poznamy dwie historie – Duchy Arendelle oraz Zastępca Dostawcy Lodu.

Tytuł: Wielka Księga Przygód. Kraina Lodu

Autor: Elizabeth Rudnick, Sarah Nathan, Sela Roman

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 35,99 zł

ceneo.pl: ok. 28 zł KLIK

Liczba stron: 304

Oprawa: miękka

wielka księga przygód kraina lodu

Kraina Lodu książka

Wielka Księga Basi i Franka 2

Basia jest nam znana już od dawna. Lubimy się z tą sympatyczną dziewczynką, o czym zresztą już wielokrotnie pisałam. Księga Basi i Franka to wiele historii z życia tego rodzeństwa. Oczywiście jest i Janek, ale to Basia i Franek są głównymi bohaterami. To oni świetnie się dogadują, a Franio jest zapatrzony w młodszą siostrę i chętnie bierze z niej przykład. Książka bardzo nam się podoba zwłaszcza, że i Krzysiu ma młodsze rodzeństwo, więc przygotowujemy się na ten etap, kiedy Natalka będzie naśladowała naszego Urwisa. Historie są śmieszne, ale też życiowe, takie, które mogą przydarzyć się każdemu kto posiada dzieci.

Tytuł: Wielka Księga Basi i Franka 2

Autor: Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 26,99 zł

ceneo.pl: ok. 22 zł KLIK

Liczba stron: 168

Oprawa: miękka

wielka księga Basi i Franka

Basia i Franek książka

Złota Księga Bajek do słuchania

Znane i lubiane Disneyowskie bajki z mojego dzieciństwa. Alicja w Krainie Czarów, Pinokio, Księga Dżungli, Aladyn, Król Lew i 101 Dalmatyńczyków to bajki ponadczasowe. W książce, która jest pięknie ilustrowana znajdują się wszystkie z nich, a dodatkowo możemy ich także słuchać odtwarzając dołączoną płytę. Rzadko korzystamy z audiobooków, zdecydowanie częściej czytam Krzysiowi niż puszczam mu coś do słuchania. Jednak nie ukrywam, że ta forma jest dość wygodna zwłaszcza, gdy wieczorem mam jeszcze sporo rzeczy do zrobienia, a Maluch domaga się czytania książki. To zdecydowanie lepsza forma rozrywki niż bajki w TV (choć i te oglądamy!).

Tytuł: Złota Księga Bajek do słuchania

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 29,99 zł

ceneo.pl: ok. 25 zł KLIK

Liczba stron: 192 + płyta

Oprawa: miękka

Złota księga bajek do słuchania

księga bajek disneya

bajki do słuchania

Złota Księga Bajek Masza i Niedźwiedź

Masza i Niedźwiedź to serial animowany dla najmłodszych. Mała dziewczynka, która ma milion pomysłów na minutę – często dość zwariowanych – i Niedźwiedź podbijają serca dzieci. Sama chętnie oglądam tą bajkę w TV wraz z moim synem śmiejąc się przy tym w głos. Książka to ilustrowana opowieść z przygodami dziewczynki i misia podzielona na 13 rozdziałów. To taka komediowa historia, która rozbawi zarówno dzieci jak i dorosłych, więc warto ją wspólnie czytać.

Tytuł: Złota Księga Bajek. Masza i Niedźwiedź

Autor: INK

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 31,49 zł

ceneo.pl: ok. 23 zł KLIK

Liczba stron: 320

Oprawa: miękka

Złota Księga Bajek Masza i Niedźwiedź

Masza i Niedźwiedź książka

A Wy jakie Księgi Bajek możecie polecić? My zawsze mamy niedosyt i lubimy sięgać po nowości także chętnie posłuchamy Waszych propozycji.


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]