Książki dla dziewczyn? Bohaterki bajek animowanych

Książki dla dziewczyn? Bohaterki bajek animowanych

Książki dla dziewczyn? Ale czy aby na pewno? Czy chłopcom także spodobają się te pozycje wydawnictwa Egmont?

książki dla dziewczyn

Książki dla dziewczyn – tak na pierwszy rzut oka można stwierdzić. Ale dlaczego oceniać książkę po okładce? Fakt – w tych książkach dominują główne BOHATERKI, a nie bohaterowie. Kobiety, dziewczyny czy kucyki płci żeńskiej – to one tutaj rządzą. Jednak to nie powód, by nie mogli do nich sięgnąć również chłopcy. Historie, które poznacie w książkach zainteresują dzieci obu płci.

Elena z Avaloru. Kocham ten film – to książka na podstawie serialu animowanego dla dzieci emitowanego na kanale Disney Channel. Miałam okazję obejrzeć kilka odcinków wraz z Krzysiem, który lubi takie bajki (tak samo jak np. Księżniczka Zosia czy Doktor Dosia z Disney Junior). Czary, magia, różne potworki i przeciwności, ale też miłość, przyjaźń i zwycięstwo dobra nad złem. Lubimy takie opowieści i bajki fantasy. Bo cóż w tym złego pomarzyć o rzeczach niemożliwych? Wyobrażać sobie, że lata się na magicznych stworzeniach? Pięknie ilustrowana książka zabierze dzieci w świat niesamowitych przygód Eleny – młodej księżniczki Avaloru.

Tytuł: Elena z Avaloru. Kocham ten film.

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 22,49 zł

ceneo.pl: ok. 20 zł KLIK

Liczba stron: 64

Oprawa: twarda

elena z avaloru kocham ten film

elena z avaloru książka

elena z avaloru

Vaiana. Kocham ten film – Kolejna magiczna opowieść. Momentami powieje grozą. Pojawiają się duchy, demony, bogowie i inne mityczne postacie. Nie ma co się bać, bo opowieść kończy się dobrze i jak to bywa w bajkach dobro zwycięży nad złem. Półbóg Maui i Vaiana łączą siły i pokonują demona.

Tytuł: Vaiana. Kocham ten film.

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 22,49 zł

ceneo.pl: ok. 19 zł KLIK

Liczba stron: 64

Oprawa: twarda

Vaiana Skarb Oceanu książka

Vaiana kocham ten film

Vaiana książka

Vaiana. Książka z prezentem – Ta sama historia, takie same ilustracje. Jednak jako dodatek mamy naszyjnik, który spodoba się małym fankom Vaiany. W środku znajdziemy też naklejki, którymi trzeba uzupełnić poszczególne strony.

Tytuł: Vaiana. Książka z prezentem

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 17,99 zł

ceneo.pl: ok. 16 zł KLIK

Liczba stron: 24

Oprawa: miękka

Vaiana książka z prezentem

Vaiana książka

My Little Pony. Wspaniały Świat Kucyków – Znamy te kucyki z serialu animowanego, który od czasu do czasu Krzyś ogląda w TVP ABC. Książka to właściwie pudełko. Znajdziemy w nim figurkę z limitowanej kolekcji, książeczkę – przewodnik po mieście kucyków oraz puzzle i tekturowe figurki do złożenia, z których tworzy się makietę miasta. Wszystko pięknie przygotowane i solidnie wykonane. Małe fanki tych kucyków będą zachwycone, ale i chłopcy, którzy znają bohaterki bajki chętnie się pobawią na makiecie miasta i wysłuchają ciekawostek o PonyWille.

Tytuł: Wspaniały Świat Kucyków My Little Pony

Autor: Marta Jamrógiewicz

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 71,99 zł

ceneo.pl: ok. 55 zł KLIK

Liczba stron: 48 + puzzle i figurka

Oprawa: twarda

wspaniały świat kucyków my little pony

książki dla dziewczyn

A Wy co sądzicie o takich pozycjach? Czy uważacie, że są to książki dla dziewczyn czy zgadzacie się ze mną, że i chłopcy mogą po nie sięgać?


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]