Książki dla dziewczyn? Bohaterki bajek animowanych

Książki dla dziewczyn? Ale czy aby na pewno? Czy chłopcom także spodobają się te pozycje wydawnictwa Egmont?

książki dla dziewczyn

Książki dla dziewczyn – tak na pierwszy rzut oka można stwierdzić. Ale dlaczego oceniać książkę po okładce? Fakt – w tych książkach dominują główne BOHATERKI, a nie bohaterowie. Kobiety, dziewczyny czy kucyki płci żeńskiej – to one tutaj rządzą. Jednak to nie powód, by nie mogli do nich sięgnąć również chłopcy. Historie, które poznacie w książkach zainteresują dzieci obu płci.

Elena z Avaloru. Kocham ten film – to książka na podstawie serialu animowanego dla dzieci emitowanego na kanale Disney Channel. Miałam okazję obejrzeć kilka odcinków wraz z Krzysiem, który lubi takie bajki (tak samo jak np. Księżniczka Zosia czy Doktor Dosia z Disney Junior). Czary, magia, różne potworki i przeciwności, ale też miłość, przyjaźń i zwycięstwo dobra nad złem. Lubimy takie opowieści i bajki fantasy. Bo cóż w tym złego pomarzyć o rzeczach niemożliwych? Wyobrażać sobie, że lata się na magicznych stworzeniach? Pięknie ilustrowana książka zabierze dzieci w świat niesamowitych przygód Eleny – młodej księżniczki Avaloru.

Tytuł: Elena z Avaloru. Kocham ten film.

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 22,49 zł

ceneo.pl: ok. 20 zł KLIK

Liczba stron: 64

Oprawa: twarda

elena z avaloru kocham ten film

elena z avaloru książka

elena z avaloru

Vaiana. Kocham ten film – Kolejna magiczna opowieść. Momentami powieje grozą. Pojawiają się duchy, demony, bogowie i inne mityczne postacie. Nie ma co się bać, bo opowieść kończy się dobrze i jak to bywa w bajkach dobro zwycięży nad złem. Półbóg Maui i Vaiana łączą siły i pokonują demona.

Tytuł: Vaiana. Kocham ten film.

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 22,49 zł

ceneo.pl: ok. 19 zł KLIK

Liczba stron: 64

Oprawa: twarda

Vaiana Skarb Oceanu książka

Vaiana kocham ten film

Vaiana książka

Vaiana. Książka z prezentem – Ta sama historia, takie same ilustracje. Jednak jako dodatek mamy naszyjnik, który spodoba się małym fankom Vaiany. W środku znajdziemy też naklejki, którymi trzeba uzupełnić poszczególne strony.

Tytuł: Vaiana. Książka z prezentem

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 17,99 zł

ceneo.pl: ok. 16 zł KLIK

Liczba stron: 24

Oprawa: miękka

Vaiana książka z prezentem

Vaiana książka

My Little Pony. Wspaniały Świat Kucyków – Znamy te kucyki z serialu animowanego, który od czasu do czasu Krzyś ogląda w TVP ABC. Książka to właściwie pudełko. Znajdziemy w nim figurkę z limitowanej kolekcji, książeczkę – przewodnik po mieście kucyków oraz puzzle i tekturowe figurki do złożenia, z których tworzy się makietę miasta. Wszystko pięknie przygotowane i solidnie wykonane. Małe fanki tych kucyków będą zachwycone, ale i chłopcy, którzy znają bohaterki bajki chętnie się pobawią na makiecie miasta i wysłuchają ciekawostek o PonyWille.

Tytuł: Wspaniały Świat Kucyków My Little Pony

Autor: Marta Jamrógiewicz

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 71,99 zł

ceneo.pl: ok. 55 zł KLIK

Liczba stron: 48 + puzzle i figurka

Oprawa: twarda

wspaniały świat kucyków my little pony

książki dla dziewczyn

A Wy co sądzicie o takich pozycjach? Czy uważacie, że są to książki dla dziewczyn czy zgadzacie się ze mną, że i chłopcy mogą po nie sięgać?


By | 2020-10-06T01:25:15+02:00 13 stycznia, 2017|DZIECKO, KSIĄŻKI, Slajdy, TESTY | RECENZJE | OPINIE|6 komentarzy

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author:

Jestem samodzielną mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.