Wyprawka dla dziecka – co jest najważniejsze?

Wyprawka dla dziecka – co jest najważniejsze?

Wyprawka dla nowego członka rodziny często spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom.

Pokój dla nowego członka rodziny jest często gotowy na etapie planowania ciąży, a większość wyprawki jest kompletowana już podczas ciąży. Pierwsze ubranka są wybierane jeszcze przed poznaniem płci dziecka. A jakie elementy wyprawki dla niemowlaka są absolutnym priorytetem?

wyprawka

Wózek i fotelik samochodowy

Czyli te rzeczy, które umożliwiają przemieszczanie się z niemowlakiem. Wózek powinien być przede wszystkim lekki, posiadający amortyzatory. W pierwszym etapie życia dziecka, najlepiej kupić tak zwaną „gondolę” na grubych, solidnych kołach. Dobre amortyzatory sprawią że dziecko, drzemiąc podczas spaceru, nie obudzi się nawet przy poruszaniu się po wyboistej drodze. Kolejną rzeczą jest fotelik samochodowy, który często pełni również funkcję nosidełka. Tutaj najlepiej jest zrobić rzetelny research i wybrać model, który zapewni bezpieczeństwo podczas podróży.

Ubranka

Często popełnianym błędem jest wybieranie śpioszków dla dzieci, czy innych dziecięcych ubranek głównie ze względu na ich wygląd. Tutaj należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał. Dla przykładu – śpioszki dla dzieci będą prane w wysokiej temperaturze, aby były odpowiednio „sterylne”, bądź/ i by sprać plamy z marchewki. Dlatego warto zadbać o to, aby kupione przez nas śpioszki dziecięce były wykonane z materiału, który się nie skurczy ani nie ulegnie zniszczeniu podczas prania.

Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Należy, a wręcz trzeba, wybierać ubranka dla dzieci wykonane z materiałów, które nie są łatwopalne. Poniekąd jest to „oczywista oczywistość”, lecz nadal wielu rodziców o tym zapomina, przez co może dojść do tragedii. Ważna jest także wygoda – gdy kupujemy śpioszki dla dziecka, które jeszcze nie przekręca się na brzuszek, warto zadbać o to, aby zapięcie znajdowało się na brzuchu i nie powodowało dyskomfortu, gdy dziecko będzie leżało na plecach. Warto także powycinać metki ze wszystkich ubranek – w tym także z szlafroków dziecięcych, aby nie podrażniały one delikatnej skóry dziecka.

* artykuł zewnętrzny