Świąteczne książki o Bożym Narodzeniu

Świąteczne książki o Bożym Narodzeniu

Świąteczne książki o Bożym Narodzeniu pomogą odpowiedzieć na pytania dzieci dotyczące narodzenia Jezusa.

Świąteczne książki o Bożym Narodzeniu

Świąteczne książki o Bożym Narodzeniu, które dziś prezentuje pomogą nam rodzicom odpowiedzieć na pytania dzieci i wyjaśnić o co chodzi w tych świętach. Maluchy najczęściej kojarzą święta z choinką, Mikołajem i prezentami. Jednak warto już od małego uczyć je i tłumaczyć o co chodzi, że to pamiątka narodzin Pana Jezusa. Dzieci niewiele zrozumieją słuchając księdza w kościele. Natomiast książki z opowiadaniami o Bożym Narodzeniu dla dzieci w przystępny sposób im to wyjaśnią. Krzyś wiele nauczył się w przedszkolu i opowiadał mi o Bożym Narodzeniu bardzo przejęty. Nawet wczoraj wieczorem poprosił by na dobranoc przeczytać mu „tą książeczkę o Panie Jezusie co się urodził”. Cieszy mnie to, że interesuje się taką tematyką, ponieważ jesteśmy katolikami i chcę go wychowywać w takiej wierze.

opowiadania o bożym narodzeniu

opowiadania o bożym narodzeniu dla dzieci

Opowiadania o Bożym Narodzeniu wydawnictwa Jedność to książka, którą Krzysiu dostał już w zeszłym roku, jednak zainteresował się nią dopiero w tym. Biblijne opowieści napisane w bardzo przystępny sposób, które są zrozumiałe dla Maluchów. Każda historia opowiadana przez innego bohatera. Ostatnia widziana oczami choinki, która dała schronienie zmarzniętej Maryi i Józefowi z dzieciątkiem. Dodatkowym plusem dla dzieci, które nie potrafią się zbyt długo skupić na słuchaniu książki z samym tekstem są ilustracje. Warta polecenia i przeczytania przed świętami.

boże narodzenie zabawa z magnesami

książka o bożym narodzeniu dla dzieci

Zabawa z magnesami Boże Narodzenie wydawnictwa Edycja Świętego Pawła to idealna książka dla najmłodszych. Bawiąc się magnesami i tworząc z nich obrazki możemy przeczytać lub opowiedzieć maluszkom o narodzeniu Jezusa. Książa jest pięknie i solidnie wydana. Dzieci, które uwielbiają naklejki pokochają też magnesy – bo przecież to jakby wielorazowe naklejki 😉 Świetnie nada się także na prezent.

adwent - książka dla dzieci

jak wyjaśnić dziecku co to jest adwent

Świętujmy! 12 opowiadań na adwent i Boże Narodzenie wydawnictwa Edycja Świętego Pawła to książka z serii Krótko i Ciekawie. I tak rzeczywiście jest. Mimo, iż nie znajdziemy w niej żądnych ilustracji książka wciąga. Mój czterolatek słucha jej uważnie, a na końcu każdego krótkiego opowiadania wspólnie odpowiadamy na postawione pytania. Wszystko to ma na celu wprowadzenie dzieci w świat świąt, które są związane z religią, a nie tylko z tradycjami. Jak dobrze przeżyć adwent? Z pewnością uda się to wraz z tą książką. Dzieci dowiedzą się z krótkich historyjek jak powinny się przygotowywać w czasie adwentu na narodziny Jezusa. Przykłady zachowań bohaterów książki są idealne żeby uświadomić to naszym Maluchom. Jeśli o mnie chodzi to mój faworyt wśród tych pozycji – niepozorna, a jednak bardzo wartościowa książka.

opowieści biblijne

biblia dla dzieci

Opowieści Biblijne wydawnictwa Nasza Księgarnia to książka, w której znajduje się zarówno Stary jak i Nowy Testament. To taka Biblia dla dzieci, pisana prostym językiem i zawierająca trochę ilustracji. Jeśli nasze dziecko będzie ciekawe co stało się później – po narodzeniu Jezusa – mamy już odpowiedzi czytając dalsze losy Zbawiciela. Ale możemy także cofnąć się w tył i przeczytać dziecku jak powstał świat, jak rozpoczęło się życie na Ziemi i kim byli pierwsi ludzie. Zapewniam, że Maluchy są ciekawe takich rzeczy, jeśli tylko je w ten świat wprowadzimy. Bardzo pomocna może się okazać taka Biblia, bo nie każdy z nas potrafi sam odpowiedzieć dzieciom na często trudne i wnikliwe pytania.

 

Każde dziecko na swój sposób może się modlić i warto uczyć je tego od najmłodszych lat. Jednak, żeby to nie były tylko „puste” słowa znanych modlitw, których nawet nie potrafi zrozumieć to my rodzice powinniśmy zapewnić im edukację na takim poziomie, na jakim akurat są nasze dzieci. Świąteczne książki o Bożym Narodzeniu mogą się wtedy okazać bardzo przydatne.