Wielka Podróż Tomka – książka do zabawy

Wielka Podróż Tomka – książka do zabawy

Wielka podróż Tomka czyli książka do zabawy, która ucieszy każdego fana przygód bohatera bajki Tomek i przyjaciele.

wielka podróż tomka

Wielka podróż Tomka to książka, która nadaje się do zabawy. Już nie pierwszy raz prezentuję Wam publikację, która służy nie tylko do czytania. To bardzo fajnie, że jest ich coraz więcej. Tego typu książki zachęcają nawet niezbyt chętne dzieci do czytania.

Na pozór to gruba książka, w rzeczywistości pudełko. Na okładce znajduję się schowek, a w środku papierowe pociągi. W pudełku znajduję się duża plansza, którą można oglądać jak książkę 3D, albo rozłożyć na dużej powierzchni i bawić się na torach pociągami. Powstałe w ten sposób miasteczko bardzo spodobało się mojemu 4 latkowi. Przez kilka dni był wielki szał i Wielka Podróż Tomka mogłaby trwać w nieskończoność, gdyby nie pewien minus. Otóż elementy 3D nie są wykonane z dość grubej tektury. Jeśli dziecko samodzielnie zacznie się nią bawić może dojść do uszkodzenia. W naszym przypadku Maluch koniecznie chciał sam rozkładać planszę i podczas tego zajęcia podarł się kawałek dworca, więc przestał się podnosić. Musiałam posklejać te elementy, a także dawać dziecku książkę tylko pod moim czujnym nadzorem, bo szkoda by się tak niszczyła. Jest naprawdę fajna i warta swojej ceny, ale delikatna. Chyba większość dzieci zna bajkę o przygodach tego pociągu – zarówno chłopcy jak i dziewczynki – więc byłaby idealnym prezentem np. na zbliżające się Mikołajki czy Boże Narodzenie.

dsc_1083

dsc_1097

dsc_1091

pociag tomek

dsc_1107

picmonkey

dsc_1108

Wielka podróż Tomka jak sami widzicie prezentuję się świetnie, grafika zachwyca, a sam pomysł jest bardzo oryginalny. Sądzę, że żadne dziecko nie przeszłoby obok niej obojętnie. Mimo drobnej wady jaką odkryliśmy polecamy, bo dziecko ma z nią sporo frajdy.

Tytuł: Tomek i przyjaciele. Wielka podróż Tomka

Autor: Rane Rordian

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 62,99 zł

ceneo.pl: ok. 50 zł KLIK

Liczba stron: 24

Oprawa: twarda