Świąteczna dekoracja na parapet

Świąteczna dekoracja na parapet

Świąteczna dekoracja na parapet z papieru to pomysł, który jest bardzo efektowny, a zarazem łatwy do przygotowania.

dsc_1728

Świąteczna dekoracja na parapet wykonana z papieru to prosta, ale bardzo efektowna ozdoba DIY. Najbardziej zadowolony z niej jest oczywiście Krzysiu, który codziennie zapala lampki w naszym leśnym miasteczku. Poniżej znajdują się szablony do wydruku, które możecie dowolnie ułożyć i stworzyć własne miasteczko. Taka świąteczna dekoracja może być przygotowana z dziećmi, które pewnie chętnie pokolorują domki i drzewka oraz renifera.

Do wykonania potrzeba:

  • blok techniczny lub sztywne kartki A3
  • nożyczki, nożyk tapeciak (do wycięcia okienek)
  • zszywki
  • lampki

1 2 3 4 5

Moja świąteczna dekoracja nie jest idealna, ale mając już doświadczenie wiem co poprawić. Przede wszystkim kartki muszą być grube, a nie wszystkie bloki techniczne mają takie sztywne kartki. Jeśli korzystacie z większych formatów, tak jak ja np. z A3 zbyt miękki papier będzie po prostu opadał po wycięciu i domki czy choinki nie będą stały prosto.

Ja użyłam kartek z bloku technicznego w formacie A3 i wystarczyły mi 4 wydruki z powyższych szablonów na długość mojego parapetu. Wycięłam poszczególne elementy zostawiając od dołu biały pasek, który następnie należy zagiąć. Środki okien wycięłam nożem tapeciakiem. Okazało się, że kartki były i tak zbyt miękkie. Chcąc jakoś podeprzeć elementy w mojej dekoracji użyłam wykałaczek, które podkleiłam, aby podtrzymały opadające kartki. Można pobawić się i przygotować takie szablony na kartonie, wtedy na pewnie wszystko się utrzyma. Wszystkie 4 gotowe szablony zszyłam ze sobą za pomocą zszywacza. W środek włożyłam lampki na baterie. Efekt bardzo fajny i klimatyczny.

Jeśli Wasze dzieci lubią kolorować (moje niestety nie) to możecie z nim pomalować taką dekorację zanim ją połączycie. Za dnia kolorowe miasteczko będzie bajecznie wyglądało.

Ucząc się na moich błędach pamiętajcie o tym by użyty papier był gruby i sztywny, abyście nie musieli bawić się z wykałaczkami, które po podświetleniu są widoczne. To taki mały mankament, który razi mnie w oczy.

świąteczna dekoracja z papieru

dsc_1732

dsc_1734

świąteczna dekoracja na parapet

świąteczna dekoracja

Zachęcam też do zajrzenia do wpisu z pomysłami na świąteczne dekoracje DIY – TUTAJ.