Lotto – gry edukacyjne dla najmłodszych

Lotto – gry edukacyjne dla najmłodszych

Lotto – pewnie każdemu skojarzy się z grą losową, w której można wygrać miliony, o ile trafi się 6. Dziś jednak o grze, ale dla maluchów.

lotto

Lotto to gry edukacyjne dla najmłodszych dzieci. Wydawnictwo Kapitan Nauka słynie ze swoich publikacji, które pomagają dzieciom w poznawaniu słów, nauce języków obcych, ortografii, ćwiczeniu spostrzegawczości czy logicznego myślenia. Dobra zabawa to coś co lubią dzieci, a przy okazji edukacja, więc doceniamy taką zabawę także my rodzice. Lotto to gry planszowe przeznaczone dla dzieci w wieku już od 2 lat. Obrazki i plansze można jednak wykorzystać i z młodszymi pociechami, chociażby ucząc je nazw zwierząt czy różnych przedmiotów i kolorów.

dsc_1240

Zarówno gra Lotto Kolory jak i Lotto Zwierzęta mają piękną szatę graficzną, która rzuca się w oczy. Oba pudełka można wygodnie chwycić za sznureczek w opakowaniu. Zestawy składają się z 6 plansz i 36 żetonów. Instrukcja podpowie nam 4 możliwe warianty gry w zależności od poziomu zaawansowania dziecka. Zasady są bardzo proste. Celem jest dopasowanie żetonów w odpowiednich miejscach na planszach, a jak tego dokonać zależy od wariantu, który wybierzemy. Podczas zabawy Maluchy ćwiczą spostrzegawczość, pamięć, koncentrację, porządkowanie i grupowanie poszczególnych elementów, rozpoznawanie kolorów lub zwierząt – w zależności, którą grę wybierzemy. Elementy gry są dostosowane do wieku dzieci – wykonane z grubej tektury, odporne na podarcie czy pogięcie.

Choć gra przeznaczona jest już dla najmłodszych dzieci spodobała się także mojemu 4 latkowi, co mnie zaskoczyło. Sądziłam, że tak łatwe gry będą dla niego nudne. On jednak oprócz standardowych wersji gry, które wypróbowaliśmy postanowił zostawić sobie tekturki, w których umieszczone były żetony. Wyciska je kiedy chcemy pograć, a później znowu je wciska i potrafi tak się zająć dłuższy czas. Nie wiem co w tym fajnego, ale odkąd pamiętam zawsze lubi wyciskać elementy z nowych gier. Teraz bawi się w ten sposób grami Lotto układając żetony w puste miejsca w takiej kolejności jak są pokazane na planszach.

Nazwa: Lotto Zwierzęta i Lotto Kolory

Producent: Kapitan Nauka

Cena: 29,90 zł

ceneo.pl: ok. 20 zł KLIK

Wiek graczy: 2+

Liczba graczy: 1-6

Czas gry: ok. 10-20 min.

lotto-gra

lotto

picmonkey-collage

dsc_1269

picmonkey-collage