Pan tu nie stał! Cinkciarz – gra karciana

Pan tu nie stał! Cinkciarz – gra karciana

Pan tu nie stał! Cinkciarz – dziś recenzja tej gry planszowej, a właściwie gry karcianej wydawnictwa Egmont.

Pan tu nie stał! Cinkciarz

Pan tu nie stał! Cinkciarz – niewielkie pudełeczko, a w środku karty przedstawiające różne waluty. Mała plansza banku i kilka kart z gazetą. Na pierwszy rzut oka nic szczególnego. To gra karciana wydawnictwa Egmont, której celem jest wymiana walut pomiędzy graczami i bankiem. Wszystko po to by zyskać jak najwięcej. Gra przeznaczona jest dla 3 osób – jak dla mnie to minus, bo nie zawsze jest tyle chętnych do rozgrywki. Jednak z drugiej strony większość gier karcianych jest przeznaczona dla większej niż dwoje liczbę osób. W innym przypadku zbyt wiele można by przewidzieć. Jest to gra logiczna dedykowana dla dzieci w wieku od 10 lat i dla dorosłych.

Wydawnictwo o grze:

Waluta! Dolarki! Bony! Kupię! Sprzedam! Co dla szanownego pana?! Czincz many?!

Gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty… oraz równo pocięte gazety.

Kto nie ryzykuje, nic nie ma, a kto gra grubo, wygrać musi! Albo i nie:)

„Pan tu nie stał! CINKCIARZ” to kontynuacja bestsellerów Egmontu – „Pan tu nie stał!” oraz „Pan tu nie stał! DEMOLUDY”

Zasady gry:

Podczas rozgrywki dochodzi do wymiany walut. Każdy z graczy wybiera spośród swoich kart te, które chce wymienić i wykłada je w odpowiednim momencie na stół. Gracz, który miał najwyższą sumę pieniędzy rozpoczyna wymianę i wybiera czy chce zamienić swoje banknoty w banku czy z kartami innego gracza. Należy dążyć do zdobycia najwięcej punktowanych układów czyli np. złotych i srebrnych monet lub kart tej samej waluty i sumie większej lub równej 200. Dodatkowo punktowane są jeszcze inne schematy, ale zdarza się także, że trzeba zapłacić prowizję, jeśli w danej rozgrywce nie uda nam się uzbierać określonej sekwencji. Wygrywa osoba, która ma najwięcej punktów, gdy skończą się banknoty do wymiany w banku.

Rozgrywka przebiega dość emocjonująco i często zbyt szybko się kończy. Gra jest ciekawa, a niewielkie rozmiary pozwolą zabrać ją ze sobą np. na domówkę u znajomych by fajnie spędzić wspólnie czas.

Nazwa: Pan tu nie stał! Cinkciarz

Producent: Egmont

Cena: ok. 32 zł

Wiek graczy: 10+

Liczba graczy: 3-5

Czas gry: ok. 30 min

Cinkciarz gra planszowa

dsc_0756

dsc_0757

dsc_0758