Tak samotni rodzice mogą znaleźć miłość w sieci

Tak samotni rodzice mogą znaleźć miłość w sieci
Samotne matki i ojcowie po rozstaniu z partnerem wciąż a może właśnie dlatego pragną nowego udanego związku.

Zawiedzione rozstaniem rodziców dziecko często sprawia wrażenie, że chciałoby mieć rodzica wyłącznie dla siebie.
 samotni rodzice

Stresujące poszukiwania w realu jako samotna matka, samotny ojciec

Samotne matki i ojcowie po rozstaniu z partnerem wciąż a może właśnie dlatego pragną nowego udanego związku. Zawiedzione rozstaniem rodziców dziecko często sprawia wrażenie, że chciałoby mieć rodzica wyłącznie dla siebie. Czy powinniśmy porzucić marzenia o miłości i poświęcić się wyłącznie wychowaniu i relacji z dzieckiem? A jeśli jednak zdecydujemy się walczyć o siebie i swoje życie partnerskie, jak szukać partnera? Samotni ojcowie i samotne matki mają sytuację trudniejsza niż biegające z randki na randkę nastolatki. Brak czasu, stres w pracy, baczne spojrzenie dziecka i strach, by nikogo nie zranić, nie stworzyć kolejnego rozczarowania mocno blokują samotnych rodziców. W takiej sytuacji można szukać partnera tylko w profesjonalnym portalu matrymonialnym, który zna singli – samotnych rodziców i bez generalizowania i przypinania łatek, z wyczuciem i doświadczeniem pomoże i doradzi w skutecznych poszukiwaniach miłości. Wyspecjalizowany portal pomoże poznać kogoś, kto zaakceptuje partnera z dzieckiem i uzna tę sytuację jako wyzwanie i szansę na piękną dojrzałą miłość.

Oferta portalu matrymonialnego dla samotnych rodziców

Sytuacja na ryku singli z dzieckiem jest dość specyficzna. Wbrew pozorom jest to całkiem liczna grupa osób poszukujących miłości. Co druga singielka szukająca partnera w sieci jest matką, a co trzeci singiel korzystający w tym celu z Internetu jest już ojcem. Jednak mówienie o tym dla wielu jest wciąż tematem tabu. Do redakcji serwisu przychodzą listy matek i ojców, którzy poszukiwali partnera i opisują to doświadczenie, jako niesamowicie stresujące. Nie znają recepty na to, w jaki sposób powiedzieć potencjalnemu partnerowi o tym, że w domu czeka na nich mały zazdrośnik, dla którego są całym, kompletnym już światem. „Strzelanie” taką informacją w trakcie pierwszej rozmowy dla wielu jest bardzo niekomfortowe i krępujące, natomiast odkładanie jej jest pułapką prowadzącą do zapętlenia i wzajemnych rozczarowań.

Na przeciw tej grupie singli wychodzi dobry serwis matrymonialny, nastawiony na singli poszukujących tylko trwałych relacji, który pozwala już na etapie tworzenia profilu zadeklarować czy posiada się dzieci, a poszukujących krótko poinformować, czy dzieci mieszkają z partnerem i jasno określić czy akceptują możliwość związania się z partnerem wychowującym potomstwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu sytuacja staje się klarowna. Odpada niepotrzebny stres i zażenowanie – jakie towarzyszyłyby w przypadku początkowego braku jasności i późniejszej reakcji innej niż ta oczekiwana.

Samotni rodzice wcale nie są na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie. Oczywiście, przy założeniu, że poszukują miłości wśród singli deklarujących chęć wstąpienia w trwały związek, a nie pośród „luźnych” randkowiczów. Poszukiwanie ze sprawdzonym biurem matrymonialnym ma jeszcze jedną, nieocenioną dla rodziców zaletę: oszczędność czasu.

Pierwszy etap znajomości odbywa się online. Bez zbędnych przygotowań, wychodzenia z domu, umawiania niań i t.p. Ponadto dzięki testom psychologicznym stosowanych na najlepszych portalach (np Testowi Doboru Partnerskiego MyDwoje) otrzymujemy oferty osób dopasowanych pod względem osobowości, priorytetów i wartości życiowych. Dzięki opisowemu wynikowi testu i dopasowania możemy dowiedzieć się sporo o potencjalnym partnerze.

Pierwszy etap jest już za nami i spośród dopasowanej do nas grupy osób możemy wybrać te, które przyciągną naszą uwagę w sposób szczególny. Zapoznanie, pierwszy etap znajomości odbywa się online i dzięki temu informację o nowym znajomym rodzica możemy przekazać dziecku w momencie, kiedy nasza znajomość ma już jakieś podstawy.

Ale kto mnie zechce z dzieckiem? Czy obawy są uzasadnione?

Okazuje się, że samotni rodzice są akceptowani i poszukiwani, jako potencjalni partnerzy. Ponad połowa singli do 40 roku życia bardzo chętnie zwiąże się z matką lub ojcem. Jeszcze bardziej otwarci są starsi single. Około 90% z nich zaznacza, że z chęcią pozna i zwiąże się z osobą posiadającą dzieci. Co ciekawe, również 44% panien i aż 52% kawalerów jest zdecydowanych na partnera z przeszłością. Ponad 95% wszystkich samotnych rodziców chętnie stworzy rodzinę patchworkową z osobą w takiej samej sytuacji.

Jaki plany poszerzania rodziny z nowym partnerem mają samotni rodzice? To pytanie serwis zadał singlom – rodzicom poszukującym miłości. Otóż samotni rodzice szukający związku przez Internet również nie porzucają planów poszerzenia rodziny. Wręcz przeciwnie. Aż 24 % samotnych ojców i 23% samotnych matek zdecydowanie chciałoby kolejnego dziecka w nowym związku. Jednak doświadczenie rodzicielstwa powoduje to, iż plany poszerzania rodziny samotni rodzice często uzależniają od nastawienia przyszłego partnera. Aż 63 % ojców i 56 % matek decyzję swoją uzależnia właśnie od postawy nowego partnera.

Dzieci są dla większości dopełnieniem związku. Polscy single, niezależnie od przeszłości, stawiają na liczne rodziny. 14% zapytanych chciałoby posiadać trójkę, a nawet czwórkę (6% pytanych) potomstwa. 37% zapytanych – 40% mężczyzn i 33% kobiet – chciałoby wychować dwójkę maluchów.

Przygotuj dziecko na Twojego nowego partnera:

 

  • Postaw na przyjaźń. Nie buduj niczego na siłę, nie nazywaj oficjalnie relacji, nie stawiaj wymagań. Spędzajcie czas w przyjemny sposób, okazując zainteresowanie dziecku i czekając na naturalny rozwój sytuacji.
  • Nie zmieniaj nic na siłę. Pokaż dziecku, że jest ważne, że jego potrzeby i przyzwyczajenia będą uwzględniane. Rozmawiajcie o uczuciach.
  • Szanuj biologicznego rodzica. Bez względu na przykre doświadczenia z poprzednim partnerem, pamiętaj, że to rodzic Twojego dziecka, który zawsze będzie dla niego bardzo ważny. Nie porównuj go z nikim, ale też nie traktuj tego tematu jak tabu. Niezależnie od tego, jaką osobą była biologiczna matka lub biologiczny ojciec, nie umniejszaj znaczenia tej osoby. Jeżeli dziecko zechce rozmawiać, podejmij temat z wyczuciem.
  • Buduj relację. Mów o tym, co Cię zraniło, a co wzbudza zaufanie. Rodzic jest tą osobą, która może pośredniczyć w budowaniu dobrej relacji pomiędzy nowym partnerem a dzieckiem, z czasem rola pośrednika będzie niepotrzebna.
  • Wykaż się cierpliwością. Czas bywa najlepszym sprzymierzeńcem i doradcą związków. Początkowe emocje zazwyczaj bywają silne i gwałtowne. Każdemu, a zwłaszcza dziecku jest potrzebny czas, by móc przekonać się, że nowa relacja może wnieść w jego życie fantastyczną przyjaźń.

 

*wpis gościnny