Sadzimy las – gra planszowa Granna

Sadzimy las – gra planszowa Granna

Sadzimy las to gra planszowa podczas której możemy nauczyć dziecko jak ważne jest dbanie o środowisko.

Sadzimy las(2)

Sadzimy las to kolejna gra planszowa od Granna, którą bardzo polubił Krzysiu. Firma ma w swojej ofercie mnóstwo ciekawych pozycji dla dzieci, a ceny gier są bardzo przystępne.

DSC_0381

W pudełku znajdziemy:

  • kopertę z nasionkami świerku, które możemy wraz z dzieckiem zasiać i obserwować jak drzewko będzie rosło. Maluchy są ciekawe świata i lubią doświadczenia, więc będą chciały zobaczyć jak z nasionka powstanie drzewko
  • cztery plansze zagajnika, na których układamy drzewa
  • dwie kostki z cyferkami
  • 3 ponumerowane żetony ze zwierzątkami
  • 40 elementów drzew – po 20 podstawy i 20 górnej części
  • 20 ptaków
  • plakat edukacyjny wraz z instrukcją gry

DSC_0382

DSC_0385

sadzimy las

W grze mamy dwa warianty – podstawowy i rozszerzony. My póki co gramy w wersję podstawową, w której zasady są bardzo proste. Należy rozdzielić w grupy osobno podstawy drzew, korony drzew i ptaki. Przy każdej z ułożonych stosów umieszczamy odpowiedniego zwierzaka – przy podstawach z nr 1, przy koronach z nr 2 i przy ptakach z nr 3. Gracze otrzymują planszę zagajnika i rozpoczyna się rozgrywka. Kula się obiema kostkami. W zależności od wyrzuconych cyfr wybieramy, z którego stosu i ile elementów zabieramy. Przykładowo wyrzucając 1 oraz 3 możemy zabrać 3 podstawy drzew (stos nr 1) lub 1 ptaka (stos nr 3). Elementy należy jednak dobierać po kolei. Zaczynamy od podstawy drzew, następnie korona i na końcu zaczepiamy ptaka. W ten sposób mamy gotowe drzewo. Nie można zabrać 3 ptaków, jeśli nie posiadamy jeszcze żadnego drzewa z możliwością dołączenia ich lub nie można wybrać koron drzew, jeśli nie ma podstawy, na którą możemy je doczepić. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży kompletne drzewa z ptakami na swojej planszy.

Producent: Granna

Nazwa: Sadzimy las

Cena: 39,99 zł

ceneo.pl: ok. 26 zł – KLIK

Wiek graczy: 4-10 lat

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: ok. 20 minut

Podczas gry Sadzimy las możemy porozmawiać z dziećmi o ekologii, o tym jak ważne dla ekosystemu są lasy. Plakat dołączony do gry pomoże nam w tym. Gra jest dość interesująca. Pozwala dzieciom podejmować decyzje, które mają wpływ na przebieg rozgrywki. Zdecydowanie polecam, powinna się spodobać Maluchom, mój niespełna czterolatek bardzo lubi w nią grać.

DSC_0392

DSC_0398

 


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]