Jaki program antywirusowy wybrać?

Jaki program antywirusowy wybrać?

Jaki program antywirusowy wybrać? Jak dbać o bezpieczeństwo komputera i smartfonów, które towarzyszą nam w pracy i życiu prywatnym?

jaki program antywirusowy

Komputer to moje narzędzie pracy zarówno tej zawodowej jak i dodatkowej, bo można powiedzieć, że blogowanie stało się także moją pracą (zdecydowanie bardziej przyjemną, ale równie wymagającą). Dlatego bardzo ważna jest ochrona komputera, na którym przechowuję wszystkie zdjęcia, filmiki i inne pliki potrzebne na blog. Pech chciał, że jakiś czas temu mój laptop odmówił posłuszeństwa – być może właśnie za sprawą jakiegoś wirusa i musiałam od nowa wgrać oprogramowanie, przez co straciłam wszystkie swoje pliki. Komputer wyczyścił się do stanu pierwotnego. Zdjęcia Krzysia, które oczywiście milion razy miałam nagrać na płyty i tego nie zrobiłam, zdjęcia z wakacji i wyjazdów – bardzo i tego szkoda. Polak mądry po szkodzie, więc teraz oprócz kopii zapasowych postanowiłam wypróbować inny antywirus.

Jaki program antywirusowy wybrać? Ja zdecydowałam się na program antywirusowy AVG – w pakiecie AVG Ultimate znajdują się dwa programy: AVG Internet Security (antywirus na PC oraz Android) i AVG PC TuneUP (przyspieszenie komputera PC i Android).

Nie znam się jakoś wybitnie na komputerach, ale jakieś tam podstawy człowiek wie i umie czytać ze zrozumieniem, więc instalacja programu nie przysporzyła mi problemów. Poszło szybko i sprawnie. Dodatkowo pobrałam od razu ten program na swojego smartfona, bo przecież i na nim korzystam z Internetu, więc jest narażony na wirusy.

Główne cechy programu AVG Internet Security: prosty w obsłudze, szybki, chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, umożliwia szyfrowanie plików, chroni sieci społecznościowe, firwall, ochrona poczty i bankowości elektronicznej.

Dodatkowo wykorzystałam program PC TuneUp i przeskanowałam swój komputer w poszukiwaniu błędów oraz możliwości przyspieszenia. Program jest bardzo intuicyjny, więc nie ma z tym problemu nawet dla takich laików jak ja. Okazało się, że jest trochę zbędnych rzeczy i można komputer przyspieszyć wykonując odpowiednie czynności – wskazane przez program.

tune-up

Już po wykonaniu kilku kroków wydajność komputera zwiększyła się.

PC TuneUp: regularnie czyści komputer ze śmieci, wyłącza niepotrzebne aplikacje, przyspiesza włączanie systemu, pomaga zwolnić dodatkowe miejsce, pomaga w zarządzeniu działaniem programów, przyspiesza działanie programów.

pc-tune-up

konserwacja

Jak widać wszystko jest bardzo proste i wystarczy kilka kliknięć myszką, by pozbyć się niepotrzebnych śmieci oraz odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoich plików na komputerze.

Pakiet AVG Ultimate to:

– zaawansowana ochrona antywirusowa PC
– zaawansowana ochrona antywirusowa Android
– ponad 30 narzędzi do przyspieszania komputera
– aplikacje do przyspieszenia Android
Program jest BEZ LIMITU STANOWISK – można go w domu instalować na dowolnej liczbie komputerów, smartfonów i tabletów – to wielki plus! Płacisz raz, korzystasz na wszystkich urządzeniach w domu.
Mam dla Was specjalny rabat 30% na jego zakup – do wykorzystania kupon (kod kuponu: blgavgult30)
Link do instrukcji użycia kuponu:
http://trybawaryjny.pl/korzystanie-z-kuponu-rabatowego-avg/