Chusteczki nawilżane – jakie wybrać?

Chusteczki nawilżane – jakie wybrać?

Chusteczki nawilżane mogą mieć wiele zastosowań, jednak główne to pielęgnacja dziecięcej pupy. Jak wybrać odpowiednie chusteczki?

DSC_0284

Chusteczki nawilżane wykorzystujemy w różny sposób. Głównie do pielęgnacji dzieci podczas przewijania, jednak nie tylko. Często wycieramy nimi również rączki czy buzię dzieci np. podczas spacerów. Bardzo ważne by były one odpowiednie dla delikatnej skóry niemowląt.

Mając drugie dziecko posiadam już różne doświadczenia z tego typu chusteczkami. Przy pierwszym dziecku zdarzyły nam się podrażnienia i odparzenia pupy. Przerabiałam chusteczki różnych firm. Najbardziej odpowiednie dotychczas wydawały mi się Pampers Sensitive, jeśli chodzi o pielęgnację niemowląt. Natomiast dla starszaka chusteczek używamy już bardzo rzadko i od dłuższego czasu wybieramy biedronkowe Dada.

Po urodzeniu Natalki miałam okazję przetestować naturalne chusteczki nawilżane Ebebe. Oprócz rzeczy widocznych gołym okiem, o których zaraz powiem, postanowiłam także zagłębić się bardziej w temat chusteczek. Okazuję się bowiem, że sporo dostępnych na rynku chusteczek nawilżanych, które powinny być bezpieczne dla dzieci ma w swoim składzie mnóstwo szkodliwych konserwantów. To one często powodują uciążliwe dla maluszka pieluszkowe zapalenie skóry. Warto sprawdzać skład chusteczek przed zakupem, by uniknąć niepotrzebnych problemów i chronić dziecięcą pupę.

Chusteczki nawilżane ebebe mają w swoim składzie aż 97,6% wody!

Oprócz tego w skład wchodzi również:

  • Glicerin – 1,3%
  • Phenoxyethanol – 0,3%
  • Benzoic Acid – 0,2%
  • Aloe Barbadensis Leaf Extract – 0,1%
  • Chamomilla Recutita Flower Extract – 0,1%
  • Polysorbate 20 – 0,1%
  • Tocopheryl Acetate – 0,1%
  • Sodium Citrate – 0,05%
  • Potassium Sorbate – 0,1%
  • Parfum – 0,05%

 

DSC_0326

DSC_0331

ebebe chusteczki nawilżane

DSC_0334

Chusteczki mają delikatny przyjemny zapach. Są cienkie, ale dość mocno nawilżone dzięki temu po pierwsze zbyt szybko nie wysychają, a po drugie nie trzeba ich zbyt dużo używać by wyczyścić pupę dziecka. Właściwie mogę śmiało potwierdzić tylko to, co znajdziecie na stronie producenta – chusteczki ebebe są naturalne, delikatne i idealne dla skóry niemowląt. Ponadto ich cena jest bardzo przystępna – 6 zł paczka (możliwość zakupu większej liczby sztuk, wówczas wychodzą taniej). Ja przerzucam się z dotychczas używanych chusteczek właśnie na ebebe i już zamówiłam swój pakiet. Zamówienia można składać online lub telefonicznie, a dostawa na terenie Wrocławia jest bezpłatna! To wygodny sposób, bo chusteczki zostaną nam doręczone bezpośrednio do domu i nie trzeba biegać po sklepach. A Wy jakich chusteczek nawilżanych używacie? Sprawdzacie skład produktów dla dzieci przed ich zakupem?

chusteczki nawilżane