Domowa masa plastyczna DIY

Domowa masa plastyczna DIY

Domowa masa plastyczna DIY to świetna zabawa dla Maluchów. Tylko dwa składniki, a długie godziny zabawy gwarantowane.

domowa masa plastyczna

Domowa masa plastyczna DIY to właściwie efekt nudy. Któregoś wieczoru Krzysiu znudzony zabawą zaczynał marudzić. Postanowiłam, że pobawimy się jakąś masą plastyczną. Mąka ziemniaczana w połączeniu z różnymi składnikami daje świetne efekty.

Nasza domowa masa plastyczna powstała właśnie z mąki ziemniaczanej i mleczka do ciała, które leżało u mnie w szafce już prawie rok i kończył się jego termin ważności. Postanowiłam, więc je wykorzystać i pozostałe mleczko wymieszaliśmy z mąką ziemniaczaną. Robiłam to „na oko” także nie podam idealnych proporcji. Najlepiej wsypać trochę mąki do miski, dodawać stopniowo mleczko lub balsam i mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji.

Kiedy masa plastyczna była gotowa – miała już odpowiednią konsystencję zaczęliśmy zabawę. Część masy zostawiliśmy w kolorze białym, a część zabarwiliśmy na czerwono. Masa jest bardzo przyjemna w dotyku. Krzysiu bawił się nią z pomocą foremek, ale ulepiliśmy także torcik, który później z moją pomocą kroił nożem.

 

domowa masa plastyczna

masa plastyczna DIY

DSC_2831

DSC_2833

Domowa masa plastyczna to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Jest łatwa i szybka w przygotowaniu, na dodatek pięknie pachnie i jest miła w dotyku. Oczywiście podczas zabawy powstanie mały bałagan, jest to nieuniknione 😉