Balony z papieru DIY – dekoracja dla dzieci

Balony z papieru DIY – dekoracja dla dzieci

Balony z papieru to pomysł na dekorację DIY do kącika Krzysia, który powstaje w naszym pokoju gościnnym.

balony z papieru

Zaraz po remoncie postanowiłam poszukać inspiracji na dekoracje do pokoju czy kącika dla dzieci. Bardzo prosty i tani w wykonaniu pomysł to właśnie balony z papieru. Różnokolorowe balony podobają się dzieciom. Dodatkowo można zrobić także chmurki.

Potrzebujemy:

  • kolorowe kartki
  • białe kartki – opcjonalnie do wykonania chmurek
  • sznurki lub żyłki
  • klej
  • nożyczki

Zanim wycięłam kolorowe balony zrobiłam sobie wzór na białej kartce. Wystarczy złożyć kartkę na pół i narysować połowę balona, następnie wyciąć, a po rozłożeniu mamy cały wzór. Dodatkowo musimy wykonać koszyczek balonu. Ja narysowałam w tym celu 5 kwadratów wraz z bokami potrzebnymi do sklejenia – wzór poniżej na zdjęciu.

DSC_0431

Z przygotowanego szablonu odrysowałam na 5 kartkach w różnych kolorach wzory balonów, a następnie wycięłam je. Pięć takich elementów wykorzystałam na wykonanie jednego balona 3D.

balony

Poszczególne elementy należy ze sobą posklejać. W tym celu należy złożyć każdy balonik na pół i jednym brzegiem sklejać ze sobą po kolei wszystkie kolory. Przygotowany koszyczek również sklejamy.

balon z papieru

Następnie musimy za pomocą żyłek lub sznureczków połączyć koszyczek z balonem również używając kleju. Najlepszy w tym celu jest klej Magic, ja musiałam posłużyć się innym, ale także dał radę.

balony z papieru

Tak powstałe balony z papieru powiesiłam na półeczkach z zabawkami Krzysia. Dla fajniejszego efektu przykleiłam przy każdym jeszcze kawałek sznureczka i nakleiłam na nim z obu stron chmurki. Balony okręcają się w kółko i prezentują wszystkie kolory. Wyglądają bardzo ładnie i co najważniejsze podobają się mojemu Szkrabowi.

kącik dziecka