Bawię się w liczby – zestaw edukacyjny

Bawię się w liczby – zestaw edukacyjny

Bawię się w liczby to edukacyjny zestaw dla najmłodszych do nauki liczb oraz dodawania i odejmowania.

Bawię się w liczby

W skład zestawu Bawię się w liczby wchodzi gra planszowa oraz książeczka z zadaniami. Dedykowana jest dla dzieci w wieku 4 lat, jednak karty z liczbami można wykorzystać do nauki liczb już z młodszymi pociechami.  Dodawanie i odejmowanie podczas gry jest świetną zabawą. Choć Krzysiu potrzebuję sporo pomocy i podpowiedzi, bo jeszcze nie potrafi samodzielnie wykonywać tych działań lubi bawić się w liczby i sklepik.

Gra planszowa zawiera kartoniki z cyframi, ze znakami potrzebnymi do działań oraz z obrazkami przedmiotów do kupienia. Dodatkowo mamy plakat z wszystkimi obrazkami i cenami – taki sklepik.

 

DSC_2063

DSC_2064

W zestawie jest książka edukacyjna z zadaniami dotyczącymi liczb – takie matematyczne zagadki – a na końcu dyplom dla Malucha.

DSC_2065

PicMonkey Collage

Jak grać w grę?

Bawię się w liczby to gra, w której musimy kupować różne przedmioty. Aby to zrobić każdy z uczestników po kolei losuje z puli kart 2 liczby. Z ich pomocą przygotowuje działanie – dodawanie lub odejmowanie – a wynik to kwota, za którą możemy coś kupić. Jeśli za wskazaną kwotę nie ma nic w sklepiku nie kupujemy nic – nie można wybrać czegoś tańszego lub droższego niż wynik naszego działania. Np. wylosowane liczby to 6 i 9. Możemy uzyskać kwotę 15 zł dodając je lub 3 zł odejmując. To bardzo fajne ćwiczenie dla dzieci, które rozpoczęły już przygodę z prostymi działaniami matematycznymi. Podczas zabawy może się wiele nauczyć. Jeśli jedna osoba kupi już dany przedmiot zabiera kartonik z jego obrazkiem i kolejny uczestnik już nie może go zdobyć. Wygrywa ten kto kupi więcej przedmiotów.

Producent: Zielona Sowa

Nazwa: Bawię się w liczby

Cena: 34,90 zł

lub na ceneo.pl już od ok. 18 zł KLIK

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 1-4

Czas gry: ok. 20-40 minut

DSC_2083

DSC_2085

Bawię się w liczby możemy także wykorzystać do nauki liczb. Kartoniki z liczbami będą wówczas pomocne. Z Krzysiem bawiliśmy się w rozpoznawanie poszczególnych cyfr, które już umie. Jeśli dobrze wskazał cyfrę, którą mu powiedziałam mógł sobie wybrać jakiś przedmiot ze sklepu.

 


 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]