50 prac ręcznych na lato – kreatywne zabawy z dzieckiem

50 prac ręcznych na lato – kreatywne zabawy z dzieckiem

50 prac ręcznych na lato to książka, w której znajdziemy pomysły na kreatywne prace plastyczne.

50 prac ręcznych

Lato, wakacje to okres kiedy dzieci zostają w domu. Warto zaplanować im ten czas tak, by uniknąć nudy. 50 prac ręcznych na lato to książka, w której znajdziemy mnóstwo pomysłów na zabawki czy dekoracje do samodzielnego wykonania. Barwne ilustracje pokazują nam jak krok po kroku wykonywać daną rzecz oraz jaki efekt końcowy możemy uzyskać. Bardzo przydatne są informacje pokazujące potrzebny na wykonanie pracy czas oraz stopień trudności. Opis co jest potrzebne pozwoli nam się wcześniej przygotować.

DSC_2442

DSC_2443

Postanowiliśmy z Krzysiem wybrać kilka interesujących nas projektów spośród 50 prac ręcznych na lato. Od razu padło na rekina oraz powyższy statek. W związku z tym, że do wykonania statku brakowało nam materiałów zaczęliśmy od rekina. Pominęliśmy zrobienie rybki, do której potrzebna była kula styropianowa. Zabawa rekinem trwała kilka dni, aż ogon mu odpadł taki był wymęczony 😉 Rekin zjadał Krzysia samochodziki, próbował też ugryźć mnie w rękę! Taka zabawka „coś z niczego”. Plastikowa butelka, a tyle radości.

DSC_2435

DSC_2414

DSC_2420

Kolorowy wiatraczek to praca, która mi wpadła w oko i wiedziałam, że muszę go zrobić. Jak zrobić wiatraczek z papieru? Wystarczą kolorowe kartki, wykałaczka i nożyczki. Efekt jest bardzo fajny, a wiatrak po zamontowaniu na jakimś druciku lub patyku będzie się kręcił. Wykonanie go zajmuje raptem kilka-kilkanaście minut.

DSC_2438

DSC_2428

Tytuł: 50 prac ręcznych na lato

 Autor: Marcelina Grabowska-Piątek

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 31,99 zł

ceneo.pl: ok. 20 zł KLIK

Liczba stron: 118

Oprawa: miękka

50 prac ręcznych na lato to skarbnica pomysłów, którą warto mieć w domu i od czasu do czasu z niej skorzystać.

 


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]