Tappi i urodzinowe ciasto – Marcin Mortka

Tappi i urodzinowe ciasto – Marcin Mortka

Tappi i urodzinowe ciasto to książka dla dzieci o przygodach dzielnego i mądrego Wikinga oraz jego przyjaciół.

Tappi i urodzinowe ciasto

Główny bohater książki to Tappi – Wiking, który mieszka w Szepczącym Lesie. Choć książka nosi tytuł Tappi i urodzinowe ciasto znajdziemy w niej aż 10 opowieści o przygodach mieszkańców lasu. Przyjaciele Tappiego to renifer Chichotek, niedźwiedź Brzuchach, wiewiórka Śmigaczka oraz bóbr Chrobotek. To właśnie oni w pierwszym opowiadaniu chcą zrobić Tappiemu niespodziankę i upiec urodzinowe ciasto. Niestety plany krzyżuję im nieznośny Troll, który kradnie składniki potrzebne do ciasta. Tappi mimo wszystko jest bardzo wdzięczny przyjaciołom za dobre chęci. Wiking wielokrotnie w książce ujawnia swoje dobre serce, mądrość i odwagę. Kiedy w grę wchodzi dobro Szepczącego Lasu lub jego przyjaciół zawsze stara się rozwiązać problem i pomóc innym. Nie przerażają go wówczas nawet smoki, olbrzymy czy wiedźmy.

Krzysiowi książka bardzo się spodobała. Już od pewnego czasu zauważyłam, że chętniej słucha opowieści i nie wymaga już książeczek, w których jest sporo obrazków. Sam tekst również stał się dla niego interesujący i słucha ze skupieniem, czasem tylko wtrącając jakieś pytanie dotyczące czytanego fragmentu. Tappi i urodzinowe ciasto czytamy już od kliku dni. Bywa, że przed snem ustalamy, które 2-3 opowieści dziś będziemy czytać, ale Maluch nie ma dość i w efekcie zawsze jeszcze jedna dodatkowa wchodzi w grę. Cieszę się, że jest tak zainteresowany czytaniem i choćbym ja zapomniała o wieczornym czytaniu On zawsze mi przypomina 😉

Wydawnictwo o książce:

Książkę poleca Katarzyna Stoparczyk (radiowa Trójka, TVP 1):
Ta bajka jest łagodna… i uspokaja. To ważne, mamo – mój synek spojrzał mi głęboko w oczy, jakby chciał w ten sposób potwierdzić słuszność swoich słów. Kiedy czytałam ją Fredkowi na dobranoc, nagle zapachniało malinami, a zaraz potem pojawił się szumiący las, który zaczął delikatnie szeptać nam do ucha swoje leśne opowieści.
Nie wierzycie?
Koniecznie musicie poznać Starodzieja. Tappi chętnie Was do niego zaprowadzi. Zresztą, z Tappim i jego przyjaciółmi warto zawędrować choćby na koniec świata, a nawet przemierzyć wzdłuż i wszerz ukrytą pomiędzy gwiazdami Mleczną Drogę.
Wyruszajcie czym prędzej. Już czas…

Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach.

Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.

Tytuł: Tappi i urodzinowe ciasto

Autor: Marcin Mortka

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 19,99 zł

Liczba stron: 48

Oprawa: Twarda

Tappi i urodzinowe ciasto

DSC_2232

DSC_2236

DSC_2237

Tappi i urodzinowe ciasto

Tappi i urodzinowe ciasto jest idealną książką do czytania przed snem, ale sięgamy po nią także w ciągu dnia. Polecamy 🙂