Sypialnia z kącikiem dla dziecka

Sypialnia z kącikiem dla dziecka

Weekend majowy spędziliśmy robiąc remont pokoju. Powstała sypialnia z kącikiem dla dziecka.

sypialnia z kącikiem dla dziecka

Krzysiu spał z nami w pokoju od urodzenia. Nie ma swojego pokoju, ani nie miał też swojego kącika zabaw. Postanowiłam, że podczas remontu sypialni trzeba coś zmienić, tak by Maluch wiedział, że ma swój kącik, że to Jego miejsce i by czuł się tam dobrze. Tak by to nie było tylko łóżko i miejsce do spania. Pierwsze o co go zapytałam to jaki kolor chciałby mieć w pokoiku obok swojego łóżka. Padło na niebieski, bo to Jego ulubiony kolor. I tak zaczęło się planowanie czyli nasz projekt „sypialnia z kącikiem dla dziecka„, a w mojej głowie powstał już pomysł.

Farby wybraliśmy ze Śnieżki, bo jest sprawdzona, wydajna i jakościowo dobra. Na stronie www.sniezka.pl znajdziemy fajne narzędzie, aby dobrać kolory. Śnieżka satynowa – rozkoszny brąz, domowe zacisze i lazurowe wybrzeże – wybór padł na te trzy kolory. Przy okazji wybrałam od razu farby do salonu, który również już wkrótce będziemy malować.

Bez tytułu

DSC_1980

W sypialni poprzednio mieliśmy czerwień Śnieżka Barwy Natury – bukiet róż. Wyglądała super, ale po ponad 3 latach stała się dla mnie przytłaczająca i znudziła mi się. Mamy wąski i bardzo wysoki pokój (ponad 3metry wysokości), więc zawsze oprócz krótszej ściany na wybrany kolor maluję jeszcze kawałek dwóch prostopadłych, aby optycznie skrócić pokój. Po lewej zdjęcie przed, po prawej po malowaniu.

sypialnia w czerwieni

śnieżka rozkoszny brąz

Na jednej ścianie miałam ustawione wszystkie meble, natomiast łóżko Krzysia stało pod oknem. Jeszcze przed remontem chciałam sprawdzić jak będzie wyglądał inny układ. Przestawiłam kominek z książkami i szafkę nocną na przeciwległą ścianę i obok ustawiłam łóżko Krzysia. Wówczas miał koło łóżka stoliczek nocny i swój regał z książkami i zabawkami. Oczywiście to tylko minimum, które znajduję się w sypialni, bo cały ogrom pozostałych zabawek, gier i klocków jest w salonie.

DSC_0253

W sypialni od razu wygląda jakby było więcej miejsca, a rzeczywiście już wkrótce będzie ono potrzebne jak urodzi się kolejne dziecko. Kolor niebieski – lazurowe wybrzeże wyszedł prześlicznie. Napatrzeć się na niego nie mogę i aż miło rano otworzyć oczy, zobaczyć promienie słońca i ten kolor na ścianach.

śnieżka lazurowe wybrzeże

sypialnia z kącikiem dla dziecka

Ramki – uwielbiam zdjęcia i wiedziałam, że muszą one wisieć u nas w sypialni. Poprzednio miałam na jednej ze ścian powieszone ramki w czerwieni i róże w tym kolorze namalowane za pomocą szablonu. Tym razem postawiłam sobie poprzeczkę nieco wyżej. Zamarzyło mi się duże drzewo ze zdjęciami w kąciku dla Krzysia. To moja duma!

drzewo na ścianie

Drzewo namalowałam tym samym brązem co ścianę za łóżkiem czyli Śnieżka Satynowa rozkoszny brąz. Liście natomiast domalowałam farbkami plakatowymi – różnymi odcieniami zieleni. Tymi farbkami przemalowałam także ramki na zdjęcia, które zawiesiłam przy gałęziach drzewa. Kącik Krzysia wymaga jeszcze „dopieszczenia”. Mam w planach zakup kilku dodatków typu lampka nocna, budzik itd. Póki co jestem jednak dumna z własnego dzieła jakim jest drzewo namalowane na ścianie. Uważam, że sypialnia z kącikiem dla dziecka – nie niemowlaka – wyszła nam całkiem fajnie. A jak urodzi się drugie dziecko mamy także miejsce by wstawić łóżeczko w pobliżu naszego łóżka.

drzewo namalowane na ścianie

DSC_2096

DSC_2100