Pojazdy są motywem przewodnim dwóch książeczek edukacyjnych, które otrzymał Krzysiu.

pojazdy

Mój Maluch uwielbia wszelkiego rodzaju środki transportu, więc są one idealne, żeby zainteresować go edukacyjnymi zadaniami i książkami. Dodatkowym atutem są naklejki! Chyba większość dzieci chętnie nakleja naklejki – choć nie zawsze tam gdzie powinny być 😉

Encyklopedia przedszkolaka Pojazdy to mała książeczka, w której dziecko może kolorować, naklejać naklejki i przy okazji uczyć się liczenia, logicznego myślenia i kojarzenia. Zadanie dostosowane dla 3-6 latków i Krzyś bez problemu sobie z nimi radził. Gorzej z kolorowaniem, w tej kwestii musimy jeszcze poćwiczyć, bo póki co niezbyt chętnie to robi i nie trzyma jeszcze prawidłowo kredek. Bardzo fajna propozycja dla małych pasjonatów motoryzacji.

Tytuł: Encyklopedia przedszkolaka – pojazdy

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 3,99 zł

Liczba stron: 24

Oprawa: miękka

 

DSC_2249

DSC_2251

DSC_2252

DSC_2253

DSC_2139

DSC_2157

Kolejna książka Wielkie Pojazdy Pracują przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-8 lat, lecz mimo to znajdzie się w niej sporo zadań, z którymi poradzą sobie młodsze dzieci. Znów mamy wewnątrz naklejki do wykorzystania na poszczególnych stronach książki. Na każdej stronie możemy przeczytać ciekawostkę dotycząca danego rodzaju pojazdów – np. pociągów czy maszyn budowlanych.

Tytuł: Wielkie pojazdy pracują – naklejanki

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 9,20 zł

Liczba stron: 16

Oprawa: miękka

 

DSC_2255

DSC_2256

DSC_2257

DSC_2258

DSC_2259

Obie pozycje przypadły Krzysiowi do gustu i chętnie rozwiązywaliśmy wspólnie zadania. Pojazdy fascynują go od dawna i wszelkiego rodzaju książki czy zabawki związane z motoryzacją zawsze sprawiają mu radość. Większość chłopców w tym wieku ma podobne zainteresowania, więc polecamy dla małych fanów samochodów, pociągów, statków czy maszyn budowlanych.