Edu-Piotruś – edukacyjna gra karciana dla dzieci

Edu-Piotruś – edukacyjna gra karciana dla dzieci

Edu-Piotruś to edukacyjna gra karciana dla dzieci. Właściwie to cała seria kart łącząca zabawę z nauką.

Edu-Piotruś

Seria kart Edu-Piotruś to popularna gra karciana Piotruś z aspektem edukacyjnym. Każda talia różni się obrazkami i nauczy dziecko innych rzeczy. Cała seria liczy 6 talii. Poza standardową grą w Piotrusia można pobawić się memo, ale także wykorzystać je do innych zabaw i nauki. W opakowaniu znajdziemy 25 kart z obrazkami, kartę z instrukcją gry oraz kartę ze spisem poszczególnych obrazków.

piotrus-wybor-talii

Edu-Piotruś to świetne rozwiązanie także podczas podróży. Kart nie trzeba rozkładać na stole, bo trzymamy je w ręce. Dzieci czasami marudzą podczas dłuższej wyprawy i wtedy taka gra może okazać sposobem na nudę.

Posiadamy 3 talie kart z serii Edu-Piotruś. Dawniej i Dziś to pierwsza, która zainteresowała Krzysia oczywiście dlatego, że na opakowaniu dojrzał auto. Karty pokazują jak wyglądały dawniej poszczególne przedmioty oraz jak to wygląda dziś. Dla nas to rzeczy oczywiste, ale czy za kilka lat dzieci będą wiedziały jak kiedyś wyglądał telefon? Mało kto posiada dziś w domu stacjonarny telefon, a już na pewno nie taki z tarczą do wybierania numerów. W dobie smartfonów nikt już nie pamięta, że telefon miał służyć tylko do wykonywania połączeń. Podczas zabawy z pewnością nie zabraknie pytań – co to? do czego służy?

Edu-Piotruś

DSC_1942

Przeciwieństwa – to kolejna talia kart Edu-Piotruś, która u nas zagościła. Bardzo fajna kategoria, która oprócz standardowej gry pozwoli nauczyć dziecko przeciwieństw zaprezentowanych na poszczególnych kartach. Ciekawe czy bez ściągawki odgadlibyście o jakie przeciwieństwa chodzi.

Edu-Piotruś

DSC_1959

Prawda czy fałsz to najśmieszniejsza talia. Rozbawiła Krzysia fałszywymi obrazkami. Drzewo rosnące do góry nogami czy pszczoły dające czekoladę i wiele innych dziwnych sytuacji 😉 Podczas gry warto pytać dziecko czy dana karta to prawda czy fałsz.

Edu-Piotruś

DSC_1966

Karty mogą być świetną zabawą i wśród przedstawionej serii z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto ich koszt jest niewielki. Dodatkowo karty można ze sobą wszędzie zabrać! Znakomita i znana chyba wszystkim gra Piotruś w nowej odsłonie jest godna polecenia.

Producent: Fabryka Kart Trefl – Kraków

Nazwa: Dawniej i Dziś; Przeciwieństa; Prawda-Fałsz

Seria: Edu-Piotruś

Cena: ok. 3 zł

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2+

Czas gry: 5-15 minut