Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

Wybór odpowiedniego stroju kąpielowego, wbrew pozorom, nie jest taką łatwą sprawą.

Rozpatrzyć musimy wiele istotnych czynników, które mają wpływ między innymi na to, jak będziemy się w nim prezentować, a także na ogólny komfort użytkowania.

stroj kąpielowy

Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Pierwszą istotną dla nas kwestią będzie model stroju. Kobiety często stają przed dylematem, czy powinny zdecydować się na kostium jednoczęściowy czy dwuczęściowy. Pierwszą sprawą, jaką należy podkreślić jest fakt, iż strój kąpielowy dwuczęściowy nie będzie nadawał się na basen. Podczas pływania najistotniejsza jest bowiem wygoda, czego tego typu produkt nam nie zagwarantuje. W sposób idealny sprawdza się on na plaży, gdzie będziemy chciały opalić swoje ciało i wyeksponować sylwetkę. Oczywiście zawsze możemy pomyśleć o modelu sportowym stroju kąpielowego, który składa się z szortów i sportowego stanika.

Jednoczęściowy strój kąpielowy jest wręcz stworzony na basen. Bardzo dobrze wpasowuje się do każdej sylwetki, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie zsunie nam się on w wodzie. Zawsze pamiętajmy jednak o tym, aby zwracać uwagę na budowę ramiączek, które w niektórych modelach mogą nam spadać.

Strój kąpielowy, a sylwetka

Kolejna ważna kwestia, która nie powinna być przez nas bagatelizowana. Wśród kobiet wymienia się najczęściej 4 typy sylwetek. Jeżeli nasza figura przypomina jabłko, a więc dysponujemy sporym biustem, niewielkimi biodrami i zaznaczonym brzuszkiem, powinniśmy podkreślić właśnie biust, ale także szczupłe nogi. W przypadku strojów kąpielowych wzorzystych, powinniśmy wybrać tak zwane wzornictwo pionowe. Ponadto powinien być w ciemniejszych barwach – wiązany na szyi. Figi powinny być mocno wycięte. Najlepszym wyborem okaże się tankini.
W przypadku figury klepsydrowej, talia jest wąska, a biust jest zrównany z biodrami. Taka sylwetka powinna być jak najbardziej eksponowana – możemy zdecydować się na stringi bądź tak zwane monokini.
Przy figurze typu gruszka dysponujemy natomiast wąskimi ramionami, szerokimi biodrami i sporymi udami. Decydujmy się więc na przyciągające uwagę staniki, które odciągną uwagę od bioder. Warto zdecydować się na górę typu bandeau. Dół powinien być ciemny.
Ostatnia figura przypomina paprykę, a więc szerokość ramion i bioder jest ta sama, a w talii nie ma wcięcia. Najlepiej zdecydować się na szerokie ramiączka, stroje jednoczęściowe powinny dysponować głębokim dekoltem. Należy unikać także dodatkowego uwydatniania ud.

Kostium kąpielowy wzorzysty czy jednokolorowy

W tym wypadku decyzja również uzależniona jest od typu sylwetki. Bogate wzornictwo może bowiem przyciągać uwagę, dlatego powinniśmy je stosować tylko wtedy, gdy chcemy podkreślić nasze atuty. Jeżeli chodzi natomiast o najmodniejsze kolory sezonu 2016, to zasada jest jedna – jasne barwy tam, gdzie chcemy się pokazać, a ciemne, jeśli pragniemy coś ukryć.

Piękne stroje kąpielowe oferuje marka Lorin. W ich ofercie znajdziemy stroje jedno i dwuczęściowe, gładkie i wzorzyste, wiązane na szyi lub z ramiączkami specjalne stroje na basen, a także typu tankini i monakini. Stroje Lorin pięknie eksponują kobiece walory i maskują ewentualne niedoskonałości.

*artykuł partnera serwisu