Edukacyjna gra planszowa Bawię się w pamięć

Edukacyjna gra planszowa Bawię się w pamięć

Bawię się w pamięć to edukacyjny zestaw, który łączy naukę z zabawą czyli przyjemne z pożytecznym.

bawię się w pamięć

Zabawy edukacyjne… któż ich nie lubi?! Rodzice cieszą się, gdy ich dzieci rozwijają się i uczą nowych rzeczy. A dzieci lubią zabawę. Łączenie tych dwóch spraw jest bardzo korzystne 🙂

Bawię się w pamięć to właśnie jedna z tych wspaniałych zabaw połączonych z nauką! W skład zestawu wchodzi książeczka oraz gra planszowa. Wydawnictwo Zielona Sowa znamy już od dawna i wielokrotnie korzystaliśmy z ich książeczek edukacyjnych. Świetna grafika tychże publikacji przyciąga wzrok dzieci i zachwyca także dorosłych.

bawię się w pamięć

Książeczka zawiera zadania związane z zapamiętywaniem i spostrzegawczością. Choć zestaw dedykowany jest dla czterolatków zapewne wiele młodszych dzieci również sprosta tym zadaniom. Na końcu znajdziemy dyplom, który będzie specjalnym wyróżnieniem dla malucha.

bawię się w pamięć

Gra Bawię się w pamięć to planszówka z bardzo prostymi zasadami. Wygra ten kto ma lepszą pamięć i nieco szczęścia. Zanim zaczniemy musimy rozłożyć karty w 5 rzędach – po 5 kart, wszystkie muszą leżeć obrazkami w dół. Zaczynamy na niebieskim polu a następnie poruszamy się o tyle oczek ile wskaże kostka. Ruch może odbywać się w dowolną stronę po okręgu – prawo albo lewo. Z każdą kolejką możemy sobie zmieniać kierunek. Lądując na polu z mostkiem możemy w kolejnym ruchu przejść po nim do mniejszego okręgu. Kiedy staniemy już na wybranym polu staramy się odnaleźć taki sam obrazek na kartach. Mamy tylko jedną szansę na znalezienie właściwego obrazka. Pierwsze odkrycia kart są „w ciemno”, ale staramy się zapamiętać daną kartę, aby w kolejnych ruchach wiedzieć, na którym miejscu znajduję się dany obrazek. Gra kończy się, gdy odnajdziemy wszystkie elementy. Wtedy sprawdzamy kto znalazł ich więcej i mamy zwycięzcę!

To fajna zabawa, która pozwoli ćwiczyć spostrzegawczość i pamięć naszego dziecka. Przy okazji podczas gry Maluch pozna nowe zwierzęta i obiekty znajdujące się na safari. Krzysiu upodobał sobie dżipa oraz hienę 😉

Producent: Zielona Sowa

Nazwa: Bawię się w pamięć

Cena: 34,90 zł

lub na ceneo.pl ok. 22 zł KLIK

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: ok. 20-30 minut

DSC_2057

 

DSC_2060


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]