20 bajek do czytania dzieciom przed snem

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

20 bajek do czytania dzieciom przed snem to jak sama nazwa wskazuje idealna książka na dobranoc.

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

20 bajek do czytania dzieciom przed snem to książka bez przemocy. Opowiadania są ciekawe, pouczające, wzruszające, a niekiedy śmieszne. Każda historia wzbogacona jest w piękne, kolorowe ilustracje. Napisana prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem, więc czyta się lekko i przyjemnie. Książka spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, a także rodzicom – bo każda historia niesie jakiś przekaz, czegoś nauczy nasze maluchy.

Bardzo spodobała mi się pierwsza bajka znajdująca się w książce. To historia o małym trutniu Tymku, który codziennie pragnie powiedzieć mamie jak bardzo ją kocha, ale wieczorem o tym zapomina. I mało brakowało by znów po dniu pełnym wrażeń, dzięki przygotowanej przez mamę niespodziance zapomniał o tym wyznaniu. Na szczęście supełek zawiązany na czułku przypomniał mu o tej ważnej sprawie.lo8

Wydawnictwo o książce 20 bajek do czytania dzieciom przed snem:

Ta niezwykła książka ma w sobie coś więcej niż tylko to, co dzieci lubią najbardziej. Ma w sobie także to, co rodzice lubią najbardziej. Rodzice na równi z dziećmi wzruszą się, czytając historię trutnia Tymka i jego kochanej mamusi, uśmieją z perypetii miłosnych misia Pluszaka i pięknej lalki Klary oraz zadziwią mądrością gospodarza Pimpusia czy nadgorliwością Papy Koguta. Zapewne też z uwagą prześledzą emocjonującą przygodę Janka w krainie króla jagodowego rodu, historię ambitnej żółwicy Klementyny, która nie została celebrytką, lub przemianę stracha na wróble w dobrego stróża myszek i ptaków. Niezapomnianych emocji dostarczą również inne opowieści. Wśród nich historia szlachetnej dziewczynki o przezwisku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom, o Panu Słowiku – wirtuozie mierzącym się z problemem harmonii w muzyce, o wężu, który został kolarzem i prawie wygrał wyścig Tour de Pologne, o wyprawie w poszukiwaniu skarbów i o pszczelo-mrówczej wojnie, a także o komicznych Chochlikach-Farbnikach, o bałwanie handlującym z zającem marchewką, o podróży do Pana Księżyca, w której wyjaśnia się tajemnica spełnionych życzeń, o księciu Władimirze i zbuntowanych wilkach, o lekkomyślnym źrebaczku Maczku. Utwory są krótkie, podane w klasycznej, dobrze wszystkim znanej i powszechnie lubianej formie. Zawierają naprawdę ciekawe i bardzo aktualne historie z zaskakującymi zakończeniami. Jasne przesłania moralne skłonią zarówno małych, jak i dużych czytelników do wielu cennych przemyśleń.

Tytuł: 20 bajek do czytania dzieciom przed snem

 Autor: Tamara Michałowska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 20,66 zł

ceneo.pl: ok. 17 zł KLIK

Liczba stron: 160

Oprawa: miękka

DSC_2327

DSC_2329

DSC_2330

DSC_2331

DSC_2332


 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]