Wiewióry – rodzinna gra planszowa

Wiewióry – rodzinna gra planszowa

Wiewióry to rodzinna gra planszowa z sympatycznymi bohaterami, których celem jest odnalezienie orzechów.

Wiewióry

Przedstawiam Wam Jasia, Remka i Madzię. No i jestem jeszcze ja – Marysia! Jesteśmy Wiewiórami!

Ostatniej jesieni, jak co roku, poukrywaliśmy orzechy po całym lesie, żeby mieć co chrupać podczas zimy. W końcu zima jest do bani, ale chodzenie z pustym brzuchem… jest jeszcze gorsze. I bum! Zima nas zaskoczyła (no dobra, trzeba przyznać, że trochę się jej spodziewaliśmy) i jesteśmy głodni! No i jak co roku… Znowu jesteśmy w tarapatach… Odnoszę dziwne wrażenie, że niezłe z nas niezdary. Nie chcę wychodzić na jakąś niewdzięcznicę, ale moi przyjaciele nie są zbytnio pomocni. A ponoć prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Ale co tam! Damy radę! Trzeba tylko odnaleźć ukryte jedzenie. Żeby to zrobić, musimy sobie przypomnieć, gdzie ulokowaliśmy nasze spiżarnie. Znajdziemy swoje skrytki wśród żółtych, niebieskich i czerwonych grzybów, liści oraz kamieni!

I już na wstępie wiemy o co chodzi. Wiewióry muszą odnaleźć swoje orzechy poukrywane w lesie.

W pudełku znajdziemy: instrukcję, 9 dwustronnych kart z obiektami leśnymi – grzyby, liście i kamienie w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym; 12 kart z orzechami oraz 4 dwustronne karty z Wiewiórami – po jednej stronie z informacją o obiekcie, a po drugiej o kolorze.

Wiewióry

Aby rozpocząć rozgrywkę należy ułożyć losowo wszystkie karty lasu w kwadracie 3×3. Dookoła układamy kafle z orzechami. Każdy z graczy dostaje jedną kartę z Wiewiórem i kładzie go na brzegu dowolnego rzędu lub kolumny. Celem każdego z graczy będzie zdobycie karty z orzechami znajdującymi się na końcu rzędu lub kolumny, przy której został położony Wiewiór.

Informacja na karcie Wiewióra mówi nam czy mamy odgadywać kolor czy obiekt znajdujący się wewnętrznej stronie karty lasu. Jeśli odgadniemy pierwszą zostawiamy ją odwróconą i zgadujemy dalej kolejną. Kiedy uda nam się odgadnąć jaki kolor lub obiekt jest na wszystkich trzech kartach zdobywamy orzechy znajdujące się na końcu rzędu lub kolumny. W przypadku, gdy nie podamy prawidłowego przedmiotu lub koloru na jakiejś karcie kończy się nasz ruch.

Kiedy któryś z graczy zdobywa orzechy przesuwa swoją kartę Wiewióra o jedno pole w lewo lub w prawo. Pozostali gracze muszą wtedy odwrócić swoje Wiewióry co powoduję, że zmienia się to co mają odgadywać. Gra kończy się, gdy któryś z uczestników rozgrywki zdobędzie 5 orzechów.

Gra w praktyce jest dość prosta i jeśli mamy dobrą pamięć to mamy dużą szansę na zwycięstwo. W instrukcji znajdziemy 5 dodatkowych wariantów gry, dzięki temu rozgrywka stanie się ciekawsza, a może i trudniejsza 🙂

Producent: Rebel

Nazwa: Wiewióry

Cena: 39,95 zł – KLIK

Wiek graczy: 6+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: ok. 10 minut

DSC_1757

DSC_1762