Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo

Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo

Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo to opowieść o chłopcu i jego czworonożnym przyjacielu…

jak Krzyś i Bryś zdobywali halo

„Bryś był bardzo dużym psem, a Krzyś był bardzo małym chłopcem. Dlatego tak do siebie pasowali.

Bryś miał silne łapy, brązową sierść i zwisające uszy. Na szyi nosił obrożę z napisem „BRYŚ KRZYSIA”. Napisał to Krzyś kiedy tylko mama nauczyła go liter.

– To po to, Brysiu – tłumaczył Krzyś, mocując obrożę na psiej szyi – żebyś mi się nie zgubił. Żebyśmy zawsze byli razem.

Krzyś podpisał także samego siebie. Na gumowej bransoletce wypisał „KRZYŚ BRYSIA”.

– A to, żebym ja nie zgubił się tobie – dodał.

– Żebyśmy zawsze byli razem – szczeknął wesoło Bryś.”

Tak zaczyna się wspaniała opowieść o przyjaźni i o tym jak Krzyś i Bryś zdobywali halo.

Kto posiada psa, ten wie, że powiedzenie iż pies jest najlepszym przyjacielem człowieka ma swoje potwierdzenie w praktyce. My mamy czworonożnego członka rodziny, dlatego nie trudno mi wyobrazić sobie przyjaźń małego chłopca ze swoim pieskiem. Nasz Krzysiu uwielbia zabawy z Lady i mówi, że bardzo ją kocha. Chce się opiekować i dbać o nią.

Bohater książki „Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo” jest kilkuletnim chłopcem z ogromną wyobraźnią. Często wieczorem tata opowiada mu na dobranoc bajki o Panu Samolociku. Krzyś uwielbia słuchać tych opowieści, jednak smuci go trochę, że nie może ich usłyszeć jego przyjaciel Bryś, który śpi na dworze. Rano chłopiec już nie pamięta całych bajek i nie potrafi ich opowiedzieć Brysiowi. Nie ma szans by dostał telefony komórkowe, dzięki którym mógłby kontaktować się wieczorem z Brysiem i opowiadać mu o Panu Samolociku. Pewnego dnia tata spoglądając na księżyc powiedział „jakie piękne halo”. To było to czego potrzebował Krzysiu! Muszą z Brysiem zdobyć to halo i wtedy będą zawsze w kontakcie. Czy im się to uda? Tego możecie dowiedzieć się czytając książkę, nie będę Wam zdradzać zakończenia 😉

Książka spodobała się synkowi, zwłaszcza, że jej bohater ma tak samo na imię. Mimo iż Krzysiu ma dopiero 3 latka to słuchał z uwagą i zainteresowaniem opowieści o przygodach i pomysłach na zdobycie halo. Szczególną uwagę zwróciłam także na piękne ilustracje w książce. Polecamy!

Tytuł: Jak Krzyś i Bryś zdobywali hlo

Autor: Katarzyna Matejek

Wydawnictwo: BIS

Cena: 29,90 zł

Liczba stron: 56

Oprawa: twarda

jak Krzyś i Bryś zdobywali halo

 

DSC_1807

 

DSC_1808

 

DSC_1809