Sypialnia z dzieckiem – aranżacje sypialni

Sypialnia z dzieckiem – aranżacje sypialni

Sypialnia z dzieckiem – z pewnością znajdą się jej przeciwnicy i zwolennicy, ale nie o tych „za” i „przeciw” dzisiaj. To indywidualna sprawa każdego co preferuje.

urzadzamy.plźródło: urzadzamy.pl

Przerabialiśmy ten temat przed urodzeniem Krzysia. Zdecydowaliśmy, że sypialnia będzie wspólna. Do tej pory nie wyobrażam sobie innej opcji niż sypialnia z dzieckiem. Jestem po prostu zbyt leniwa żeby w nocy biegać do innego pokoju, aby nakarmić czy uspokoić niemowlę. W sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów i inspiracji, a każda kolejna aranżacja sypialni coraz bardziej mi się podoba.

Zamarzyło mi się łóżko w sypialni…fakt jest wygodne. Mimo wszystko na chwilę obecną żałuję takiego rozwiązania, bo jest mało praktyczne. Mamy długą, ale wąską sypialnię i łóżko plus szafki nocne zajmują całą jej szerokość. Kiedy Krzyś był mały mieliśmy jeszcze zwykłą rozkładaną kanapę i nawet, gdy była rozłożona łóżeczko spokojnie mieściło się obok. Nie ukrywam, że takie rozwiązania z łóżeczkiem obok łóżka najbardziej mi się podobają. Poniżej kilka świetnych aranżacji, choć w innym układzie pomieszczenia niż nasz.

sypialnia z dzieckiemźródło: czterykaty.pl
deccoria.pl.2jpgźródło: deccoria.pl
deccoria.pl3źródło: deccoria.pl
sypialnia z dzieckiemźródło: myhomedecor.pl

My się jeszcze tu na blogu nie chwaliliśmy! Krzyś zostanie starszym bratem 🙂 Termin 24 sierpnia coraz bliżej i jeśli chcemy wszystko przygotować trzeba już zacząć planować ewentualny remont sypialni.

Tym razem oprócz łóżeczka w sypialni musi być też miejsca na łóżko Krzysia. Nie biorę pod uwagę faktu wyprowadzki Krzysia do innego pokoju. Przynajmniej nie teraz… może za 1-1,5 roku. Póki co nie chce, by poczuł się odrzucony, że my w trójkę będziemy w sypialni, a On miałby spać sam.

Idealnym rozwiązaniem byłaby antresola. Mieszkamy w kamienicy i pokoje są wysokie na ponad 3 metry, więc taka opcja świetnie pozwoli zagospodarować miejsce. Przyszłościowo myślałam o antresoli lub chociażby łóżku piętrowym w pokoju dzieci, żeby w 100% wykorzystać przestrzeń. Na chwilę obecną jednak nie mamy typowego pokoju dziecięcego, więc można rozważyć opcję antresoli w naszej sypialni. Poniżej kilka aranżacji wnętrz, gdzie wykorzystano rozwiązania z antresolą i coraz bardziej się do tego pomysły przekonuje.

blog.bookapart.comźródło: blog.bookapart.com
domzpomyslem2.plźródło: domzpomyslem.pl
ec-5.comźródło: ec-5.com
makehimeprettier.plźródło: makehimeprettier.pl
panidyrektor.plźródło: panidyrektor.pl
funkydiva.plźródło: funkydiva.pl

Pomysłów i inspiracji w Internecie można znaleźć bardzo wiele. Ograniczać może nas tylko budżet i wyobraźnia. Macie jakiś swój typ? Któraś aranżacja wpadła Wam szczególnie w oko? A może macie inne pomysły i rozwiązania na wspólną sypialnie z dziećmi?