Nie takie potwory straszne jak je malują

Nie takie potwory straszne jak je malują

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i czasami płata figle. Zwłaszcza nocą, kiedy różne kształty wydają się straszne. Ale nie takie potwory straszne jak je malują…

DSC_0613

Przekonajcie się sami, że poznając bliżej potwory i zaznajamiając się z tym tematem można z łatwością się ich pozbyć. To prawda, że nie takie potwory straszne jak je malują. Krzysiu po zapoznaniu się z encyklopedią i grą zaczął się z nich śmiać.

DSC_0614

Mała encyklopedia domowych potworów to świetna książka, w której prezentowane są wszystkie otaczające nas stwory. Te okropne postacie czyhają na każdego z nas, nie tylko na dzieci. Z książki dowiecie się wiele ciekawostek. Rozwiążę się tajemnica jak to się dzieję, że robiąc pranie znajdujemy pojedyncze skarpetki, gdzie one znikają? Każdy z nas znajdzie w encyklopedii potwory, których się boi. Mnie z pewnością dopada Awanturella i to jej boję się najbardziej. Tymczasem Krzysia coraz częściej zaczyna atakować Chciwusek. Trzeba koniecznie walczyć z tymi stworami i wypędzić je z naszego domu.

Nie takie potwory straszne jak je malują

DSC_0634

Wydawnictwo o książce:

Wszyscy je dobrze znamy, żyją w naszych domach i mieszkaniach. Co zrobić, kiedy trudno powstrzymać Słowotoczka Niepohamowanego? Jak poradzić sobie z Chciwuskiem czającym się przy twoim uchu i mruczącym: „To moje”? No i jest jeszcze znane Trio Tumiwisistów: Leniuchello, Jutrofutro i Narzekader. Te paskudy trzeba jak najszybciej przepędzić! Z naszą encyklopedią pod ręką będziecie mogli dzielnie się rozprawić z najbardziej przerażającymi stworami!

Tytuł: Mała encyklopedia domowych potworów

Autor: Stanislav Marijanović

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena z okładki: 29,90 zł

Liczba stron: 56

Oprawa: twarda

 

DSC_0616

Gra planszowa Potwory do szafy polecana na dobranoc ma na celu pozbyć się wszystkich przerażających dziecko potworów i zamknąć je w szafie. Zabawa dla całej rodziny, w której mamy wspólny cel i razem wygrywamy albo przegrywamy. Oczywiście jest także wariant gry, w której można rywalizować.

W pudełku znajdziemy szafę, karty z potworami, żetony z zabawkami, żetony łowców doskonałych i 3 części potwora Zębogona. Gra ma bardzo proste zasady, które Krzysiu szybko załapał. Potwory boją się poszczególnych zabawek, więc odpowiednie żetony z zabawkami są w stanie je przepędzić do szafy. Aby tego dokonać przyda się dobra pamięć, bo żetony odwrócone są obrazkiem do dołu. Dodatkowe dwie karty łowców doskonałych po odkryciu psują nam szyki i powodują zamienienie miejsc zabawek lub pojawienie się dodatkowego potwora do przegnania.

Mamy do wyboru wersje łatwiejsze i trudniejsze. Z udziałem w grze potwora Zębonoga i bez niego. Z możliwością gry bez rywalizacji i takiej, w której liczy się kto przegonił więcej potworów. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie i swoich dzieci wariant. I nie boimy się potworów tylko przeganiamy je! 🙂

Wydawca o grze:

Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach… Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem…

Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów!

Zagraj i przegoń je do szafy! Gra zalecana na dobranoc!

Zobaczcie, jaką macie znakomitą pamięć! Wybierzcie wariant gry. Lubicie współpracować czy rywalizować? Zaproście do zabawy wszystkich domowników!

Jeżeli już z łatwością przeganiacie potwory spróbujcie najtrudniejszego wariantu rozgrywki

Producent: Granna

Nazwa: Potwory do szafy

Cena: 34,99 zł

Wiek graczy: 3-8 lat

Liczba graczy: 1-6 osób

Czas gry: ok. 15-30 minut

DSC_0638

Nie takie potwory straszne jak je malują

Nie takie potwory straszne jak je malują