Szczęście do poprawki…

Szczęście do poprawki…

Szczęście do poprawki. Czasami tylko wydaję nam się, że jesteśmy szczęśliwi, spełnieni…

IMG1455780381656_59883

Historia, która mnie poruszyła i sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać czy jestem naprawdę szczęśliwa i czy nie zatraciłam swoich marzeń i planów wchodząc w rolę żony i matki.

Szczęście do poprawki to tytuł książki. Opowiada ona o Jagodzie, która poświęciła swoje życie i porzuciła własne plany i marzenia na rzecz małżeństwa. Wydaje jej się, że niczego do szczęścia jej nie brakuję. No może poza dzieckiem, ale ten temat zawsze był odwlekany, bo było coś ważniejszego. Ma dom, męża… na co dzień zajmuje się domem, dorywczo pracuje pisząc artykuły do jednego z czasopism. Pewnego dnia jej złudzenie o szczęśliwym małżeństwie zostaje zburzone. Okazuje się, że mąż ma kochankę. Jakby tego było mało, nie jest to przelotny, chwilowy romans, tylko związek, który trwa w ukryciu już 3 lata. Jak się później dowiaduje nie jest to również pierwszy, ani ostatni romans jej męża. Dziewczyna wreszcie przejrzała na oczy i widzi, że całe swoje życie podporządkowała mężowi, straciła wszystkich swoich znajomych prócz jednej najwierniejszej przyjaciółki. To właśnie Magda pomaga Jagodzie otrząsnąć się po tych nowościach i wspiera ją w najtrudniejszych w jej życiu chwilach. A te dopiero się zaczęły… Choć pojawia się też inny mężczyzna – Wiktor, który daje jej nadzieję, że w końcu zazna szczęścia i jest dość wartościową i zaradną kobietą by poradzić sobie z wszystkimi przeciwnościami. Niestety, gdy posmakuje trochę prawdziwego szczęścia przez własną głupotę szybko je traci. Wraca do skruszonego męża, który jednak nadal tylko gra i stwarza pozory zmian, których oczekiwała od niego żona. Jego kolejne kłamstwa i oszustwa szybko wychodzą na jaw, ale niestety sprawy bardzo się komplikują. Jagoda dowiaduje się o okolicznościach, które sprawiają, że porzuca Wiktora, który był jej prawdziwą miłością.

Opowieść jest bardzo wciągająca, a ciekawość co wydarzy się dalej sprawiła, że aż chciało się ją jak najszybciej przeczytać. Bohaterka choć pogubiona w swoich uczuciach i niepewna siebie wreszcie przechodzi zmianę. Jak zakończy się jej historia i czy nadal będzie naiwnie dawać kolejne szanse niewiernemu mężowi czy jednak zwiąże się z kimś innym dowiecie się czytając książkę. Szczęście do poprawki to książka, którą chętnie przeczytałam i mogę śmiało polecić kobietom, które lubią romanse.

Tytuł: Szczęście do poprawki

Autor: Arleta Tylewicz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena (z okładki): 35 zł

(MATRAS – 34,30 zł)

Liczba stron: 434

Oprawa: Miękka

matras_logo