Rok w lesie – Emilia Dziubak

Rok w lesie – Emilia Dziubak

Rok w lesie – 12 miesięcy, 12 ilustracji przedstawiających las i jego mieszkańców.

 

DSC_0512

Książka Rok w lesie jest pięknie zilustrowana. To właśnie ilustracje są tutaj kluczowe, bo tekstu znajdziemy w niej niewiele. Na kolejnych 12 kartach książki widzimy ten sam fragment lasu oraz jego mieszkańców. W każdym miesiącu zmienia się sceneria, a zwierzęta inaczej się zachowują. Dzieci mają możliwość poznania zwyczajów zwierząt w zależności od pory roku.

Wydawnictwo o książce:

Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. „Rok w lesie” można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

 

Na stępie poznajemy leśnych mieszkańców, a jest ich wiele. Ciekawe czy znajdziecie ich później na każdej stronie?

Na kolejnych stronach nie ma tekstu i to my wraz z dzieckiem musimy stworzyć własną historię. Taka zabawa świetnie pobudza wyobraźnię. Możecie też poćwiczyć spostrzegawczość i pobawić się w odnajdywanie poszczególnych bohaterów książki.

DSC_0516

DSC_0518

DSC_0519

DSC_0520

rok w lesie

rok w lesie

Ulubiona strona Krzysia – labirynt. Czają się w nim dziwne i śmieszne rzeczy, a także małe potworki.

DSC_0525

Tytuł: Rok w lesie

Autor: Emilia Dziubak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena z okładki: 44,90 zł

Liczba stron: 28

Oprawa: Twarda (całokartonowa)