Malowanie rękami – kreatywne zabawy z dzieckiem

Malowanie rękami – kreatywne zabawy z dzieckiem

Malowanie rękami to świetna zabawa, która podoba się dzieciom. Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 🙂

Malowanie rękami

Malowanie rękami to bardzo fajna, kreatywna zabawa, która z pewnością spodoba się dzieciom. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Wystarczą farbki i dłonie, a udana zabawa gwarantowana. Jak się do tego zabrać? Wystarczy odbijać rączki pomalowane farbą na kartce, a później domalować paluszkami lub pędzelkiem co tylko przyjdzie nam do głowy. Możemy stworzyć w ten sposób różne zwierzątka, ale także przedmioty, pojazdy. Warto uszykować sobie obok miskę z wodą, żeby nie trzeba było biegać za każdym razem do łazienki myć rączki. Koniecznie ubierzcie dziecko w „gorsze” czy „domowe” rzeczy przed zabawą lub załóżcie fartuszek, aby dobrze się bawić bez stresu o pobrudzone ubranka. To ma być dobra zabawa z uśmiechem, więc pozwólmy się dziecku wykazać i niech samodzielnie próbuje tworzyć nowe stworki z rączek.

Oczywiście nie ominęło i mnie malowanie rękami. Krzysiu chętnie pomalował moją rękę, a później stworzyliśmy z niej rybkę. Powstała także myszka, żyrafa, krab i dinozaur. Nasze zwierzątka były kolorowe i śmieszne. Warto tak pobawić się z dziećmi i zobaczyć jakie cuda mogą powstać z naszych rączek.

DSC_0481

PicMonkey Collage

PicMonkey Collage

Malowanie rękami

Krzysiu znów chory. Tydzień w przedszkolu i tydzień w domu… tak ostatnio to u nas wygląda. W związku z tym siedzimy sobie razem w domku i musimy jakoś organizować wolny czas. Takie zabawy bardzo podobają się Małemu. Coraz częściej sam wymyśla w co możemy się pobawić na podstawie tego co robi z dziećmi w przedszkolu, co bardzo mnie cieszy.


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]