O Wilku, który… seria książek dla dzieci

O Wilku, który… seria książek dla dzieci

Książki „O Wilku…” to seria książeczek dla dzieci o Wilku, który ma różne pomysły i  problemy.

O Wilku

Seria książek „O Wilku” obecnie zawiera 4 pozycje. Każda opowiada inną historię o naszym bohaterze, który… na przykład ma zamiar zmienić swój kolor. Uważa, że czarny jest smutny i codziennie testuje inny kolor. Zabawny Wilk dochodzi jednak do wniosku, że żaden kolor mu nie pasuje, nawet w barwach wielokolorowych nie czuję się dobrze.

DSC_0540

o wilku

Tytuł: O Wilku który chciał zmienić kolor

Autor: Orianne Lallemand

Wydawnictwo: Adamada

Cena: 24,90 zł

Liczba stron: 32

Oprawa: miękka

Wydawnictwo o książce:

Pewnego dnia Wilk budzi się w bardzo złym humorze. Cały czarny – nie podoba się sobie wcale. Postanowione! Od dzisiaj zmienia kolor. Tymczasem… nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało.

Kolejna pozycja, którą posiadamy to „O Wilku, który bał się własnego cienia”. Wilczek już od najmłodszych lat był bardzo strachliwy. Kiedy dorósł rodzice powiedzieli mu, że pora by poznał świat i pokonał swoje lęki. Wyruszył w drogę i przekonał się, że często to co wydaję się przerażające w rzeczywistości takie nie jest. Znalazł swoje miejsce na świecie w Dalekim Lesie i zdobył przyjaciół.

DSC_0549

o wilku

O wilku

Tytuł: O Wilku który bał się własnego cienia

Autor: Orianne Lallemand

Wydawnictwo: Adamada

Cena: 24,90 zł

Liczba stron: 32

Oprawa: miękka

Wydawnictwo o książce:

Był sobie wilczek, który wszystkiego się bał. Nawet własnego cienia! Dla wilka to bardzo krępujące… Ale w jaki sposób stać się odważnym? Pewnego dnia wilczek posłuchał dobrej rady i wyruszył na poszukiwanie przygód. Czy uda mu się ta wędrówka? Czy znajdzie przyjaciół, którzy pokochają go takiego, jakim jest? Oj, wilczku, gdybyś wiedział, co cię czeka…

Książki są bardzo ładnie zilustrowane i podobają się mojemu 3 latkowi (zwłaszcza ta o Wilku, który bał się własnego cienia). Ponadto bohater jest sympatyczny, a jego przygody Krzysiu zna już na pamięć.