Angielski dla dzieci we Wrocławiu z Preply

Angielski dla dzieci we Wrocławiu z Preply

Nauka angielskiego jest obecnie obowiązkowa już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a często dzieci zaczynają ją dużo wcześniej, po części dzięki programom unijnym finansującym edukacje językową w przedszkolu, po części ze względu na ambicje rodziców.

Language dictionaries

Bezsprzecznie warto uczyć jest dziecko języka angielskiego od najmłodszych lat, zwłaszcza iż to kilkulatki najszybciej się uczą. Niestety dzieci mają to do siebie iż jeśli języka nie używają to i szybko zapominają to, co wcześniej doskonale opanowały, tym samym konieczne jest nieustanne powtarzanie i utrwalanie. Idealnym rozwiązaniem jest zapewnienie dziecko kontaktu z językiem poprzez międzynarodowe środowisko. Niestety nie wszyscy mają takie możliwości. Skuteczność otoczenia dziecka językiem obcym zauważyć można już na wakacjach, kiedy po tygodniu pobytu nasze dziecko świetnie dogaduje się z rówieśnikami mówiącymi wyłącznie w języku angielskim.

english-5

Jeśli chcemy by nasze dziecko co nieco poduczyło się angielskiego warto zadbać o początkowy etap edukacji językowej samodzielnie. Wystarczy zwyczajna zabawa w którą można wpleść słówka z języka angielskiego, słuchanie piosenek w języku angielskim, obejrzenie bajek edukacyjnych jak chociażby Dora i to na początek winno wystarczyć kilkulatkowi, efekty nie będą zjawiskowe, jednak wysyłając dziecko na angielski w szkole językowej czy w przedszkolu również nie osiągniemy zbyt wiele, z czym należy się liczyć. Jeśli chcielibyśmy, by nasz maluch biegle władał angielskim już jako przedszkolak winniśmy zmienić podejście do nauki, gdyż dwujęzyczność i nauka poprzez naturalne przyswajanie języka polega na kontakcie z językiem, osłuchaniu się z nim i używaniu angielskiego na co dzień. Tego nie jest nam w stanie zapewnić żadna ze szkół ani żaden korepetytor, tylko my sami możemy zadbać o otoczenie dziecka angielskim. Maksymalizacja bodźców językowych znacząco przyspiesza automatyzacje języka, zwłaszcza u dzieci, których mózg przypomina chłonną gąbkę. Każdą ilość informacji zakoduje, jednak by zostały one utrwalone konieczne jest ich powtarzanie. Dzięki używaniu angielskiego na co dzień dziecko nie odczuje intensywnej nauki, bowiem jest to najbliższy naturalnego sposób na rozwój języka i umiejętności rozumienia, stosowania języka obcego bez uczenia się gramatyki z podręcznika.

Jeśli mieszkamy w wielkim mieście i nie mamy zbyt wiele czasu ani cierpliwości do nauki własnego dziecka to wiele placówek edukacyjnych zapewnia zajęcia z angielskiego dla rozmaitych grup wiekowych od dwulatków aż do nastolatków. Dla bardziej wymagających znaleźć też można angielski dla niemowląt. We Wrocławiu funkcjonuje wiele konkurencyjnych szkół językowych wyspecjalizowanych w nauczaniu najmłodszych. Wiodącą metodą jest metoda Helen Doron oparta na zabawie ruchowej i muzyce. Poprzez piosenki, wyliczanki, wierszyki i rozmaite pokazywanki dzieci kojarzą słowa i ich znaczenia, potrafią je wypowiedzieć i skojarzyć z polskim odpowiednikiem. Nie należy jednak spodziewać się zbyt wiele po tego typu zajęciach. Zresztą podobnie jest z nauczaniem Montessori. To konkurencyjna metoda poznawcza obejmująca nie tylko sferę języka obcego ale rozwój dziecka całościowo. Jednym z  elementów pedagogiki Montessori jest nauka angielskiego poprzez dwujęzyczne karty pracy i otoczenie się językiem. Bardzo często placówki montessoriańskie są przedszkolami i szkołami dwujęzycznymi. Z tego też względu w tychże placówkach najłatwiej jest spotkać dzieci wielojęzyczne, dzieci cudzoziemców będące nie rzadko naturalnymi native speakerami dla naszych maluchów uczących się angielskiego.

Jeżeli mamy nieco starsze dzieci szkolne warto wesprzeć je w zdobywaniu wiedzy możliwie najlepszymi sposobami, a jest ich bardzo wiele. Niezwykłym pomocnikiem jest internet. W sieci znaleźć można zarówno ćwiczenia, samouczki, lektury, pliki audio itd. Bogata mediateka pozwala na obcowanie z językiem, portale społecznościowe na poszerzanie wiedzy w języku obcym, również rozwijanie swoich pasji. Przebywanie i aktywność w grupach, na forach w środowisku międzynarodowym to obecnie codzienność dla ogromnej grupy młodzieży polskiej. Jeśli jednak to wszystko z różnych przyczyn nie zdaje egzaminu warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Rozwiązaniem jest kurs językowy czy to zagraniczny czy też stacjonarny w lokalnej szkole językowej we Wrocławiu czy w okolicy. Nie każdemu dziecku jednak kursy językowe wystarczają, bowiem najczęściej problem leży w trudnościach w uczeniu się bądź motywacji, którym to zjawiskom nie sprzyja udział w grupowym kursie języka. Doskonałą alternatywą zapewniającą komfort nauki są korepetycje indywidualne. W dobie pomocy wirtualnych również korepetycje online doskonale się spisują. Liderem w tej dziedzinie jest platforma Preply (angielski dla dzieci we Wrocławiu) oferująca  bazę kontaktową tysięcy korepetytorów tych stacjonarnych jak i wirtualnych. Korepetycje językowe jest dość łatwo zorganizować w wersji audio jak i audio video jaką umożliwia darmowy komunikator Skype. Świetna jakość techniczna rozmów oraz wiele możliwości względem miejsca i czasu realizacji zajęć tworzą wachlarz atutów nie do pobicia. Tym samym na chwilę obecną korepetycje online to przełom w edukacji językowej. Poza wygodą rodziców, którzy mogą mieć kontrolę nad zajęciami, jak i nie muszą dzieci dowozić na zajęcia, odbierać itp. Korepetycje językowe zdalne cenione są przez samych uczniów. Skuteczność zajęć wzmaga zainteresowanie tą formą edukacji nie tylko w charakterze pomocy, wsparcia w pokonywaniu trudności czy uzupełnianiu zaległości, braków, ale i jako podstawowej formy kształcenia.

By skorzystać z dobrodziejstwa Preply wystarczy się zarejestrować. Rejestracja użytkownika jest bezpłatna podobnie jak samo korzystanie z bazy danych Preply. Pod adresem serwisu preply.com znajdziemy czytelny zbiór profili korepetytorów, który możemy filtrować i przeglądać aż znajdziemy propozycje idealną dla siebie. Jednak to nie wszystko co zapewnia Preply, bowiem poza kontaktami, opisem oferty szkoleniowej Preply pośredniczy w rozliczeniu i realizacji zajęć. To portal zabezpieczający nasze środki przed ewentualnym oszustwem. Dzięki temu nie musimy obawiać się iż zapłaciliśmy za zajęcia, które się nie odbyły z winy korepetytora. Również można reklamować jakość zajęć online. Co więcej aby dobrze wybrać Preply zadbało o kompleksowość prezentacji korepetycji. Każdy profil korepetytora zawiera również opinie o lektorze i oceny wystawione przez użytkowników korzystających z jego lekcji. Dodatkiem zachęcającym do nauki z Preply i korepetycji zdalnych jest gratisowa lekcja próbna. Warto zatem skorzystać z tej opcji i spróbować! Niesamowita elastyczność korepetycji tak względem terminu i lokalizacji korepetycji jak i względem formy zajęć, zakresu materiału i podejścia do ucznia adekwatnie do jego możliwości, zdolności daje korepetycjom ogromną przewagę nad zajęciami grupowymi. Indywidualne podejście lektora zapewnia stosowne tempo nauki jak również atrakcyjność zajęć wpływając zarazem na motywację do nauki. Korzystnym w korepetycjach online wydaje się być także cena, bowiem stawki godzinowe korepetycji w Preply są niezwykle przystępne. Dodatkowo w Preply poza lektorami mamy do dyspozycji setki native speakerów z całego świata, których propozycje konwersacji online mogą przydać się już na poziomie komunikatywnej znajomości języka. Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i potrzebują pomocy na odpowiednim poziomie do swoich umiejętności.

* artykuł sponsorowany

Autor: Platforma do nauki języków Prepy, zapraszamy na angielski dla dzieci i nie tylko