Świąteczne paznokcie Semilac

Świąteczne paznokcie Semilac

Choć już dawno po świętach u mnie dopiero teraz wzorki na świąteczne paznokcie hybrydowe Semilac.

DSC08447

Święta przeleciały dość szybko, a całe to szaleństwo przedświąteczne nie dało mi czasu na wcześniejsze pokazanie paznokci. Zresztą w tym roku wyjątkowo na blogu nie ukazała się nawet nasza choinka – choć zapewniam, że mamy choinkę i nadal stoi ubrana 😉 Dzień przed Wigilią dopadła mnie choroba i szczerze mówiąc do tej pory walczę z zatokami, bólem gardła i ucha. W związku z tym blog odszedł na dalszy plan, a ja przez to ciągłe odkładanie napisania nowych postów straciłam zapał. Mam nadzieję, że wreszcie coś się zmieni i zarówno siły jak i chęci powrócą, a wraz z nimi powstanie sporo nowych pomysłów na wpisy.

Wracając do tematu czyli wzorki na świąteczne paznokcie – jak zwykle do ich wykonania używam lakierów hybrydowych Semilac oraz płytek do stempelków. Tym razem w roli głównej 3 lakiery Semilac – 037 Gold Disco, 001 Strong White i 063 Legendary Red. Do wykonania stempelków używam zwykłych lakierów – jak je wykonuję opiszę poniżej. Płytka to podróbka płytki Born Pretty 01. Wzorki na JQ-08 trochę się różnią od oryginału BP-01, ale odbijają się całkiem dobrze.

Pomysł na poniższe świąteczne paznokcie był mojej siostry, ale bardzo się spodobał innym dziewczynom, więc miałam okazję wykonywać bardzo podobną stylizację drugi raz. Jeśli chodzi o sposób na zrobienie stempelków na hybrydach wygląda to następująco. Hybrydy wykonuję normalnie od A do Z czyli na topie kończąc, utwardzam i przemywam cleanerem. Dopiero wtedy odbijam stempelek zwykłym lakierem. Jest to dość fajny sposób, bo jeśli coś nam nie wyjdzie np. źle się odbije lub się nie spodoba to możemy bez problemu i obawy o nasze paznokcie zmyć sam wzorek zmywaczem bez acetonu. Natomiast hybryda zostaje w nienaruszonym stanie i możemy ponownie odbijać stempelki do uzyskania planowanego efektu. Kiedy już taki otrzymamy i jesteśmy zadowoleni z odbitych wzorków pokrywamy je jedną warstwą topu i utwardzamy oraz przemywamy cleanerem. Jeśli tego nie zrobimy wzorek może się zetrzeć lub zmyć.

DSC08448

DSC08457

Gotowe świąteczne paznokcie wyglądały tak:

świąteczne paznokcie

12360412_1044455228932867_8810380410449138742_n

A poniżej jeszcze jeden pomysł na wzorki na paznokcie z wykorzystaniem płytki do stempelków JQ-08. Tym razem z użyciem zwykłych lakierów, brokatów i cyrkonii.

DSC08465