Mydełka na prezent | Zrób to sam, DIY |

Mydełka na prezent  | Zrób to sam, DIY |

Kolorowe, pachnące, praktyczne – mydełka na prezent mogą się stać idealnym pomysłem na zbliżający się Dzień Babci.

DSC08495

W łatwy sposób można samodzielnie przygotować takie mydełka na prezent o różnych kształtach, kolorach, zapachach. Wystarczą foremki (ja użyłam takich do pierników), garnki, tarka i mydła (moje zostały zakupione w Biedronce).

Mydełko należy zetrzeć na tarce – wystarczy taka z grubymi oczkami. Następnie rozpuszczamy je w kąpieli wodnej – dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi tłumaczę: wlewamy wodę do większego garnka, wkładamy do niego mniejszy z mydłem i wstawiamy na gaz. Mydło wówczas się nie przypali tylko rozpuści. Nie będzie ono całkiem wodniste, a jedynie zmięknie i zrobi się z niego miękka plastyczna papka, którą możemy przełożyć do foremek. Ta klejąca masa dość szybko zastyga i już po kilku minutach mogłam bez problemu wysunąć nowe kształty z foremek.

Mydełka na prezent koniecznie trzeba ładnie zapakować w celofan lub jakieś ozdobne pudełeczko.

Ja swoje podaruję babci z okazji jej zbliżającego się święta. Zawsze mam problem co kupić dla moich babć, które twierdzą, że wszystko już mają i nic im nie potrzeba. W takim przypadku postanowiłam zrobić wyjątkowy i oryginalny prezent, który ma być po prostu miłym gestem, a nie jakimś drogim wydatkiem.

PicMonkey Collage

PicMonkey Collage2

mydełka na prezent