Ciekawe miejsca w Warszawie dla małych odkrywców

Ciekawe miejsca w Warszawie dla małych odkrywców

Warszawa jest pełna najróżniejszych atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. To doskonałe miejsce w szczególności dla małych odkrywców, którzy ciągle chłoną wiedzę i szukają dla siebie nowych inspiracji w otaczającym ich świecie. Jeżeli chcesz znaleźć ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, w takim przypadku sprawdź nasze propozycje!

2248765543_d169cdb5b0

Warszawska Starówka

Obowiązkowy punkt w Warszawie – najstarsza część miasta i jego historyczne centrum. To tutaj można zobaczyć Rynek Starego Miasta i Rynek Nowego Miasta, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, Kamienne Schodki, pomnik warszawskiej Syrenki, a także wiele innych fascynujących miejsc o bogatych dziejach.

Miejski Ogród Zoologiczny

Duże Zoo, które posiada ponad 3600 zwierząt – przedstawicieli 489 gatunków. Działa tutaj jedna z najnowocześniejszych w Europie słoniarni, ptaszarnia z halą wolnych lotów, herpetarium eksponujące gady, również warto odwiedzić małpiarnię, żyrafiarnię, rekinarium, akwarium, wybieg australijski oraz „Baśniowe zoo” z wybiegiem dostępnym dla dzieci.

Centrum Nauki „Kopernik”

Jedno z najlepszych centrów nauki w Europie – to prawdziwy raj dla małych odkrywców. Na 22 tysiącach metrów kwadratowych zebrano tutaj najróżniejsze rozrywki dla maluchów. Niepowtarzalną zabawą jest przede wszystkim możliwość przeprowadzania własnych eksperymentów, między innymi aby odkrywać tajemnice natury, ludzkiego ciała czy fizyki.

Pałacu Kultury i Nauki

Warto wskazać na kilka punktów – przede wszystkim jest to taras widokowy, który pozwala na zobaczenie Warszawy z zachwycającej perspektywy. Dla maluchów sam wjazd windą na 30 piętro okaże się niezwykle ekscytującym przeżyciem. W Pałacu Kultury i Nauki znajdują się ponadto Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, a także Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Muzeum zaprojektowane specjalnie dla dzieci – jego ekspozycje zachęcają do poznawania świata i inspirują. Maluchy mogą tutaj zapoznać się z bogactwem kultur świata, brać udział w różnego rodzaju warsztatach, a co najważniejsze – nikt nie krzyczy, gdy dotyka się eksponatów!

Zatem jeżeli interesują cię różnorodne atrakcje dla dzieci w Warszawie, zapewniamy, że jest w czym wybierać. Praktycznie przez cały rok można znaleźć tutaj coś interesującego dla siebie i swoich dzieci. Warto już teraz zapoznać się z propozycjami na stronach internetowych przedstawionych powyżej instytucji, aby dowiedzieć się więcej. Życzymy udanej zabawy!

 

*Wpis sponsorowany

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]