Kot w worku – gry i zabawy Smoka Obiboka

Kot w worku – gry i zabawy Smoka Obiboka

Kot w worku to gra z serii Gry i Zabawy Smoka Obiboka. Dedykowana dla dzieci w wieku 3-8 lat.

DSC07444

W pudełku znajdziemy…kota w worku. Tak, znajdzie się kotek, ale również naklejki, które nie są częścią gry, są dołączone gratis. Woreczek, 27 obrazków, 9 dwustronnych plansz, 30 pionków i oczywiście instrukcję. Gra dla 1-6 osób.

DSC07448

Zasady gry:

1 wersja – Każdy z graczy otrzymuję taką samą liczbę planszy, trzeba ustalić na której stronie zostaną ułożone. My graliśmy w 3 osoby, więc każdy miał po 3 plansze i ułożyliśmy je kolorowymi obrazkami do góry. Pierwsza osoba losuję z woreczka jeden obrazek. Jeśli taki sam obrazek jak ten wylosowany znajduję się na którejś z jego planszy odkłada go na odpowiednie miejsce, a jeśli nie to obrazek wraca do woreczka. To samo robi kolejna osoba i tak dalej. Zwycięża ten kto jako pierwszy zapełni wszystkie swoje plansze obrazkami.

DSC07467

Mały cwaniak najpierw szukał sobie wybranych elementów, po wytłumaczeniu mu kolejny raz zasad, że nie wolno podglądać tylko wylosować mina już mu trochę zrzedła 😉

DSC07472

DSC07476

DSC07478

DSC07480

2 wersja – naszym zdaniem ciekawsza i więcej przy niej było śmiechu. Wszystkie plansze układamy na środku – wcześniej ustalamy którą stroną czy kolorową czy zieloną do góry. Każdy uczestnik otrzymuję 5 pionków w wybranym kolorze. Potrzebna będzie jakaś chustka lub szalik – coś czym będziemy mogli zawiązać oczy. Gracz, który rozpoczyna musi mieć zakryte oczy chustką, a następnie wylosować z woreczka obrazek. Obraca go w palcach i dotykając musi rozpoznać kształt. Jeśli zgadnie co przedstawia wylosowany obrazek ustawia swój pionek na takim samym obrazku na planszy. Kiedy nie zgadnie obrazek wraca do woreczka. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy ułoży wszystkie swoje pionki na planszach.

3 wersja podana w instrukcji jest taka jak powyżej, ale z planszami odwróconymi zielonymi obrazkami do góry.

DSC07481

DSC07483

DSC07484

DSC07492

Oczywiście nie obyło się bez podglądania. Krzysiu jeszcze nie umie odróżnić większości kształtów. Kilka z nich już pamięta i wie jaki to obrazek. Jednak podczas zabawy była masa śmiechu właśnie przez pomyłki. Idzie mu już coraz lepiej i wie jak trzeba dokładnie paluszkami dotykać obrazków i wyczuć ich kształty. Kiedy nie ma z kim grać może bawić się sam. Dopasowuje wtedy obrazki do kształtów na planszach jednokolorowych i układa je w odpowiednich miejscach. Ponadto lubi bawić się tymi obrazkami. Jeździ autem, wchodzi kotkiem po drabinie itd.

Producent: Granna

Nazwa: Kot w worku

Seria: Gry i Zabawy ze Smokiem Obibokiem

Cena: 34,99 zł

Wiek graczy: 3-8 lat

Liczba graczy: 1-6